środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

John Lennon nie lubił Muhammada Alego, ponieważ sprawiał, że The Beatles „wyglądali naprawdę cholernie głupio”

The Beatles nie mogli znieść Muhammada Ali, według kogoś, kto był świadkiem ich pierwszego spotkania.

Zespół spotkał się z wojownikiem podczas swojej pierwszej podróży do USA, kiedy obaj byli u progu światowej sławy. Ale chłopaki – zwłaszcza John Lennon – byli wściekli, ponieważ Ali „sprawił, że [oni] wyglądali naprawdę cholernie głupio.”

Historia wyszła na jaw, gdy fotograf Harry Benson świętował 60. rocznicę wykonania słynnych zdjęć z trasy koncertowej zespołu.

Benson zabrał Fab Four na spotkanie z Alim w Miami 8 lutego 1964 roku, podczas gdy ten ostatni przygotowywał się do walki z Sonnym Listonem, a twórcy hitów przygotowywali się do występu w Ed Sullivan.

Benson miał nadzieję, że brawura Alego wytrąci ich z rytmu i dostarczy kilku porywających ujęć – ale okazał się zbyt trafny.

„Ali ich przyćmił” – powiedział nam Benson. „Tylko riposta Alego: 'Myślisz, że jesteś przystojny? Nie jesteście tacy przystojni – jesteście malutcy, mali, mali mężczyźni. Spójrz na mnie! Nie podobało im się to – w szczególności Lennonowi i Paulowi McCartneyowi”

Beatlesi zachowywali się tak, jakby zostali znokautowani przez amerykańskiego boksera Muhammada Alego na sali treningowej w Miami. Gamma-Keystone via Getty Images
Zespół spotkał pięściarza podczas swojej pierwszej podróży do USA, kiedy obaj byli u szczytu sławy. Redferns
Ali obraził wygląd członków zespołu, na co ci nie zareagowali najlepiej. Bettmann Archive

Dodał: „Nie podobał mu się ich śpiew i powiedział im, że…”.. Potem John powiedział do mnie: „Sprawił, że wyglądaliśmy naprawdę głupio i to twoja wina, Benson.”

Zespół nie rozmawiał z nim przez trzy miesiące.

Co ciekawe, kiedy Ali zmarł w 2016 roku, McCartney opublikował zdjęcie ze spotkania i napisał: „Kochałem tego człowieka. Był wspaniały od pierwszego dnia, kiedy spotkaliśmy go w Miami… Był pięknym, łagodnym człowiekiem z wielkim poczuciem humoru”

Fotograf Harry Benson świętuje 60. rocznicę swoich słynnych zdjęć z trasy koncertowej zespołu. Patrick McMullan via Getty Images
Benson zabrał Fab Four na spotkanie z Alim w Miami 8 lutego 1964 roku. Getty Images

Tymczasem George Harrison powiedział o spotkaniu: „Ali była całkiem urocza” (Powiedział, że Ali „domagała się” spotkania z zespołem, co… nie jest wspomnieniem Bensona.. nie jest to wspomnienie Bensona. „Nie mógł mniej o nich dbać”, powiedział.)

Czytaj również:  'Wednesday' gwiazda Jenna Ortega: nie jestem 'mroczna i pokręcona' w prawdziwym życiu

Barbara Tober, David Patrick Columbia oraz Grace i Chris Meigher byli gospodarzami pokazu filmu dokumentalnego z 2016 roku „Harry Benson: Shoot First” w Museum of Arts and Design oraz kolacji w restauracji Robert z okazji rocznicy.

Latest Posts

Nie przegap