29 maja 2022 | 10:32 | Aktualizacja 29 maja 2022 | 16:16

Kelly Dodd została zbesztana w sobotę za porównanie strzelaniny w szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie do 9/11.

„Po 9-11 nie zakazaliśmy samolotów. Zabezpieczyliśmy kokpity. Zabezpieczcie szkoły”, czytamy w wiadomości udostępnionej na koncie „Real Housewives of Orange County” na Twitterze.

Wielu zwolenników Dodd szybko odpowiedziało na jej post, z kilkoma odnoszącymi się do związku między bronią zakazaną a masowymi strzelaninami zmniejszającymi się w innych krajach na całym świecie.

„Wolisz, żeby szkoły wyglądały jak więzienia, niż reformować prawo dotyczące broni… uhm ok. To nie będzie traumatyzować dzieci, aby mieć ciągłe przypomnienia, że dorośli je zawiedli”, odpowiedział jeden z użytkowników.

Inny użytkownik Twittera zwrócił uwagę, że po atakach terrorystycznych w 2001 roku zaszczepiono znacznie więcej zmian niż tylko zabezpieczenie kokpitów.

„Po 9/11 zakazaliśmy ludziom wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów na pokłady samolotów. W ten sam sposób możemy zakazać ludziom dostępu i wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów, które nadal tak często zabijają ludzi w szkołach” – napisali.

Trzeci netizen dodał: „Twój brak empatii i zrozumienia jest widoczny. Czy nie widziałeś filmów, na których widać strzelca w szkole, gdy policja i ochrona były zbyt przerażone, by wejść do środka? Nie ma powodu do broni automatycznej. Mieć zwykłą broń i wymagać sprawdzenia pochodzenia – co w tym złego?”

A screenshot of Kelly Dodd's tweet comparing an elementary school shooting to 9/11.
Dodd’s pro-gun tweet received backlash.
Twitter/@kellydleventhal

Gwiazda rzeczywistości później próbowała wycofać swoje komentarze, pisząc, że „NIGDY nie powiedziała, że nie powinniśmy mieć ostrzejszych przepisów dotyczących broni” i uważa, że „powinniśmy zrobić lepszą robotę, aby utrzymać broń z dala od rąk przestępców i osób psychicznie chorych”.

Dodd, zagorzała konserwatystka, wcześniej wygłaszała kontrowersyjne komentarze na temat pandemii COVID-19, Black Lives Matter i innych kwestii społecznych, co ostatecznie doprowadziło do jej zwolnienia z „RHOC” zeszłego lata.

Czytaj również:  Drake zatrzymuje się, by zrobić sobie zdjęcie z fanami w drodze na lotnisko

Jej ostatni post pojawił się zaledwie cztery dni po tym, jak 18-letni Salvador Ramos zastrzelił i zabił 19 dzieci i dwóch nauczycieli w Robb Elementary School.

Masakra miała miejsce wewnątrz pojedynczej klasy czwartej we wtorek po południu, a Ramos użył legalnie zakupionego karabinu AR-15 do popełnienia morderstw.

Był w szkole przez godzinę, zanim policjanci go zastrzelili.

Kelly Dodd on
Dodd jest politycznie konserwatywny.
NBCU Photo Bank via Getty Images

Kilka innych gwiazd wypowiedziało się w związku z tragedią, w tym Jimmy Kimmel, który zalał się łzami w swoim late-night show.

Komik otworzył środowy odcinek „Jimmy Kimmel Live!” bez publiczności i zachęcał „tchórzliwych” ustawodawców do podjęcia działań.

„Oto znowu jesteśmy w kolejnym dniu żałoby w tym kraju. Po raz kolejny smucimy się z powodu małych chłopców i dziewcząt, których życie zostało zakończone, a rodziny zniszczone,” Kimmel, 54, powiedział przed zauważeniem, że w tym roku w USA było już 27 strzelanin w szkołach.

„Nasi przedstawiciele mają nas reprezentować. Chcemy ograniczeń co do tego, kto może chodzić z AR-15, i do cholery nie powinien to być nastolatek, który pracuje w restauracji typu fast food. Jeśli nie możemy się na to zgodzić, zapomnijmy o tym!”