niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Król Karol III uczestniczy w nabożeństwie wielkanocnym w pierwszym ważnym wystąpieniu od czasu zdiagnozowania raka

Król Karol III pomógł poprowadzić nabożeństwo wielkanocne rodziny królewskiej w niedzielę, zaznaczając swoje pierwsze poważne wystąpienie publiczne od czasu zdiagnozowania u niego raka.

75-letni brytyjski monarcha, który jest w trakcie leczenia raka, wyszedł w weekend na zamek Windsor z 76-letnią żoną królową Camillą.

Para pomachała do tłumu przed kaplicą św. Jerzego przed powitaniem duchowieństwa kościelnego przed corocznym nabożeństwem wielkanocnym.

Król Karol III wziął udział w dorocznym nabożeństwie wielkanocnym na zamku Windsor w niedzielę. Samir Hussein/WireImage
Dołączyła do niego żona królowa Camilla. Samir Hussein/WireImage
Para przywitała się z fanami przed zamkiem. Samir Hussein/WireImage

Oczekuje się, że w tym roku król złamie tradycję, nie uczestnicząc w przyjęciu ani nie organizując prywatnego rodzinnego obiadu po nabożeństwie, na polecenie swoich lekarzy.

Jednak całe rodzeństwo Karola było obecne na nabożeństwie, w tym zhańbiony książę Andrzej i była żona Sarah Ferguson, a także księżniczka Anna i książę Edward.

Zauważalnie nieobecni byli Kate Middleton, książę William i ich troje dzieci – książę George, 10 lat, księżniczka Charlotte, 8 lat i książę Louis, 5 lat – którzy nie wzięli udziału w uroczystości po ogłoszeniu przez księżną Walii, że ona również walczy z rakiem.

Rodzeństwo Karola, książę Andrzej, księżniczka Anna i książę Edward, przybyli na nabożeństwo. POOL/AFP via Getty Images
Kate Middleton, książę William i ich dzieci nie wzięli udziału w tegorocznym wydarzeniu. Samir Hussein/WireImage

Zamiast tego, pięcioosobowa rodzina ma cieszyć się prywatnymi obchodami Wielkanocy w swojej rezydencji Anmer Hall w Norfolk.


For more Page Six you love…

  • Posłuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

Ostatnie wyjście Karola ma miejsce tydzień po tym, jak 42-letnia Middleton publicznie ogłosiła diagnozę raka i ujawniła, że przechodzi „chemioterapię zapobiegawczą”

„Czuję się dobrze i każdego dnia staję się silniejsza, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć, w moim umyśle, ciele i duchu” – zapewniła fanów, zauważając, że rak został wykryty po planowanej operacji brzucha w styczniu.

Middleton ujawniła, że zdiagnozowano u niej raka na początku tego miesiąca. BBC Studios
Jej teść również walczy z rakiem. WireImage

Charles, ze swojej strony, ogłosił diagnozę raka w lutym po tym, jak przeszedł operację powiększonej prostaty. On i jego synowa podobno spotkali się na prywatnym lunchu, aby omówić ich „wspólne doświadczenia zdrowotne”, zanim wydała długie oświadczenie na temat swojej diagnozy.

Czytaj również:  Christina Aguilera gra na wystawnej imprezie urodzinowej w Maroku dla przyjaciółki rosyjskiego miliardera Vlada Doronina

Monarcha okazał również publicznie swoje wsparcie dla Catherine, mówiąc Page Six w oświadczeniu, za pośrednictwem rzecznika Pałacu Buckingham, że jest „bardzo dumny z Catherine za jej odwagę w mówieniu tak, jak to zrobiła.”

Rzecznik powtórzył, że Karol „pozostawał w najbliższym kontakcie ze swoją ukochaną synową przez ostatnie tygodnie.”

Latest Posts

Nie przegap