31 lipca 2022 | 13:47pm

Lil Durk mówi, że robi sobie przerwę, aby skupić się na swoim zdrowiu po wpadce na scenie podczas Lollapalooza.

Raper, 29 lat, doznał drastycznych obrażeń w sobotę po tym, jak został uderzony w twarz przez pirotechnikę na festiwalu muzycznym w Chicago.

„Ze względu na incydent, który wydarzył się na Lollapalooza w Chicago na scenie, mam zrobić sobie przerwę & skupić się na moim zdrowiu” – podpisał post na Instagramie, który pokazał go siedzącego na szpitalnym łóżku w masce na twarzy i z plastrem na prawym oku.

„Wczoraj zakończyłem swój występ dla moich fanów. Appreciate y’all 💙.”

Materiał filmowy z wypadku, który od tego czasu stał się wirusowy w mediach społecznościowych, pokazuje Lil Durka idącego przez scenę, zanim został uderzony bezpośrednio w twarz przez dwa słupy dymu.

Następnie zakrywa twarz swoją koszulką, gdy muzyka się ucina.

Lil Durk
Raper doznał urazu będąc na scenie w weekend.
Amy Harris/Invision/AP

„Woah, woah, wszystko w porządku, bracie? It shot straight up,” someone on the mic could be heard saying, referencing the smoke.

Lollapalooza.
Tysiące festiwalowiczów wlało się na kultowe wydarzenie.
Getty Images

Po kilku chwilach ciszy Durk odpowiedział: „F-k it, no more smoke, let’s do it”, zanim kontynuował swój set.

Dua Lipa
Dua Lipa headlined the festival.
FilmMagic

Gdzie indziej na festiwalu muzycznym, headlinerzy Machine Gun Kelly i Dua Lipa zajęli główną scenę. Rockowiec „Bloody Valentine” przybył ubrany w różową skórzaną kurtkę motocyklową i uraczył fanów hitami ze swojego 2020 studyjnego albumu „Tickets To My Downfall”, jak również z najnowszego wydawnictwa „Mainstream Sellout.”

Muzyk – urodzony jako Colson Baker – odniósł się do grania o 13:30 na zeszłorocznym festiwalu, mówiąc tłumowi: „Czekałem na ten moment przez długi czas.”

Czytaj również:  Pedro Pascal żartobliwie ujawnia przyczynę kontuzji barku podczas ocenzurowanego momentu Emmys 2024: Oto, co powiedział
Machine Gun Kelly
Machine Gun Kelly wchodzi na scenę.
FilmMagic

MGK później dokuczał, że będzie „wyprowadzał przyjaciół”, wśród których byli Iann Dior i Avril Lavigne. Innymi wykonawcami na trzydniowym festiwalu muzycznym byli Lil Baby, Big Sean, Green Day, The Kid Laroi i Metallica.