28 czerwca 2022 | 17:08

NeNe Leakes prowadzi rozmowy z Andym Cohenem, Bravo i NBCUniversal, aby potencjalnie rozwiązać pozew o dyskryminację, który złożyła przeciwko nim poza sądem, dowiedziała się Page Six.

Sędzia z Atlanty przyznał stronom 45-dniowe przedłużenie w poniedziałek do 19 sierpnia po tym, jak pozwani poprosili o więcej czasu na „negocjowanie” sporu, zgodnie z dokumentami sądowymi.

We wniosku złożonym 24 czerwca Cohen, 54, Bravo i NBCU argumentowali, że zgodnie z umowami kontraktowymi istniejącymi między nimi a Leakes, 54, trwające spory „już podlegają arbitrażowi w Nowym Jorku.”

Według ekspertów prawnych, arbitraż jest procesem, w którym dwie strony sporu wykorzystują niezależną, bezstronną stronę trzecią do zawarcia ugody.

We wniosku zaznaczono jednak również, że Leakes „nie zgadza się” z pojęciem arbitrażu, ale obie strony są „w trakcie negocjacji tej kwestii, próbując uniknąć czasu i kosztów wniosku o zmuszenie do arbitrażu” poprzez ich odpowiednich adwokatów.

Ponieważ obie strony „zgodziły się”, że przedłużenie terminu o 45 dni jest „odpowiednie do zakończenia tych
rozmów”, sędzia wyraził zgodę na przedłużenie terminu.

Absolwentka „Real Housewives of Atlanta”, która jest czarnoskóra, złożyła pozew w kwietniu, twierdząc, że przez lata doświadczała rasistowskich uwag ze strony byłej gwiazdy Kim Zolciak-Biermann, która jest biała.

A photo of NeNe Leakes looking away as she is sitting down.
Leakes nie złożyła pozwu przeciwko Kim Zolciak-Biermann.
Getty Images dla BET

Gwiazda rzeczywistości twierdziła, że tylko ona zajmowała się konsekwencjami ze strony sieci i ich odpowiednich firm produkcyjnych, ponieważ „sprzyjają kulturze korporacyjnej i miejscu pracy, w którym rasowo niewrażliwe i nieodpowiednie zachowanie jest tolerowane – jeśli nie, zachęcane”, zgodnie z pozwem.

Po złożeniu pozwu, Leakes utrzymywała, że została „wpisana na czarną listę” z rezerwacji innych miejsc pracy w przestrzeni rozrywkowej w wyniku jej wypowiedzi.

Czytaj również:  Rzadko widywana córka Harlow i syn Sparrow Nicole Richie i Joela Maddena debiutują na czerwonym dywanie

„Ciągle byłam odwetem, byłam na czarnej liście, nie mogłam pracować, byłam uciszana, więc wiesz, to było trudne do zrobienia”, powiedziała TMZ w maju była prowadząca „Fashion Police”.

Andy Cohen sitting in his
NBC Universal i Bravo mają swoje siedziby w Nowym Jorku, dlatego prawdopodobnie tam odbędzie się arbitraż.
Bravo/NBCU Photo Bank via Getty

We wrześniu 2021 roku Leakes ogłosiła, że opuszcza „RHOA” po 12 sezonach.

Powiedziała wtedy: „Było wiele emocji latających z obu stron. To było trudne i podjęłam bardzo ciężką i bardzo trudną decyzję, aby nie być częścią 'Real Housewives of Atlanta,’ Season 13. To nie była dla mnie łatwa decyzja. To było trudne.”