poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Netflix odnawia hitową koreańską dramę „Sweet Home” na 2 i 3 sezon (Exclusive)

Netflix przywraca swój hitowy koreański dramat o stworzeniu Sweet Home na dwa kolejne sezony. Netflix potwierdził w środę The Hollywood Reporter, że popularny serial został odnowiony na drugi i trzeci sezon, które zostaną wyprodukowane w tym roku, a reżyser pierwszego sezonu Lee Eung-bok powróci za sterami.

„W tych nowych sezonach, Sweet Home nabierze większej skali z rozszerzoną fabułą i obsadą,” powiedziała firma w oświadczeniu.

Zapowiadając globalny sukces smashowy Squid Game, Sweet Home spadł na Netflix w 2020 roku i był pierwszym południowokoreańskim serialem, który wszedł na listę top 10 firmy w Stanach Zjednoczonych, osiągając pierwszą trójkę. Później zajął miejsce nr 1 w ośmiu regionach świata i znalazł się w pierwszej dziesiątce w 42 regionach.

Oparty na webtoonie Naver o tym samym tytule autorstwa Kim Carnby i Hwang Young-chan, serial rozgrywa się w fantastycznym świecie, w którym ludzie zmieniają się w dzikie potwory i sieją terror. Pewien nastolatek z problemami i jego sąsiedzi z mieszkania są zmuszeni walczyć o przetrwanie – i jakoś zachować swoje człowieczeństwo.

„Sezon 2 będzie zawierał nowe ustawienie,” mówi Lee. „Wierzę, że szczegóły techniczne, których nie udało nam się dopracować w Sezonie 1, zostaną dopracowane w Sezonie 2” – dodaje.

Pierwszy sezon serialu ustawił nową poprzeczkę dla gatunku creature w koreańskiej telewizji. Oczekuje się, że nowe sezony będą korzystać z większego budżetu i jeszcze wyższych wartości produkcyjnych.

Gwiazdy pierwszego sezonu, w tym główni bohaterowie Song Kang i Lee Jin-uk, powrócą na nowe sezony, wraz z Lee Si-young, Ko Min-si, Park Kyu-young. Wśród nowych członków obsady Sweet Home są Yoo Oh-seong, Oh Jung-se, Kim Moo-yeol i Jung Jin-young.

Netflix odnowił ostatnio wiele swoich azjatyckich oryginałów, w tym koreańskie hity takie jak Squid Game, teen zombie horror All of Us Are Dead, i D.P.; jak również japońskie seriale fantasy Alicja w Krainie Pogranicza, indyjski dramat kryminalny Delhi Crime oraz różne seriale reality z całego regionu, takie jak Indian Matchmaking, Singles Inferno i Love Is Blind Japan.

„Widzieliśmy, jak widzowie na całym świecie przyjmują historie z Azji, i jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nowe sezony tych ulubionych przez fanów seriali do Netflixa” – powiedziała Minyoung Kim, Netflix’s vp APAC content. „Różnorodność tych powracających seriali – od terroru zombie po reality dating – pokazuje bezprecedensową różnorodność treści tworzonych w regionie Azji i Pacyfiku. Podczas gdy ludzie zawsze kochali takie gatunki jak koreańskie romanse i japońskie anime, te seriale przełamują bariery gatunkowe i językowe, aby dotrzeć do szerszej globalnej publiczności.”

Czytaj również:  Lily Gladstone wspomina bycie "naprawdę zdenerwowaną", gdy Cate Blanchett nie zdobyła Oscara za "Elizabeth

Latest Posts

Nie przegap