środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Paul Schrader nie obejrzy „American Gigolo”, mówi, że adaptacja jego filmu to „okropny pomysł”

Paul Schrader nie przebiera w słowach, jeśli chodzi o swoje odczucia związane z nadchodzącą telewizyjną adaptacją jego filmu Amerykański żigolak.

Schrader napisał i wyreżyserował wyprodukowany przez Jerry’ego Bruckheimera film kryminalny z 1980 roku, w którym wystąpili Richard Gere jako pracownik seksualny Julian Kay i Lauren Hutton jako żona polityka. Po tym jak Showtime wypuściło pierwszy zwiastun serialu o tej samej nazwie, w którym wystąpią Jon Bernthal i Gretchen Mol, Schrader w sobotę na Facebooku dał do zrozumienia, że nie jest zaangażowany w ten serial.

„Kilka lat temu otrzymałem telefon z Paramountu z pytaniem o możliwość przerobienia American Gigolo na serial” – napisał Schrader, który ma w swoim dorobku m.in. scenariusz do filmu Martina Scorsese Taksówkarz z 1976 roku. „Odpowiedziałem, że uważam to za fatalny pomysł – czasy się zmieniły, porno w Internecie na nowo zdefiniowało męską pracę seksualną, wirusy itd. Nie mogłem sobie wyobrazić Juliana Kaya pracującego na Hen Party. (Scorsese i ja przez lata odrzucaliśmy podobne próby przerobienia Taksówkarza) Myślałem, że to już koniec”.

Kontynuował: „Potem przyszedł kolejny telefon z informacją, że Jerry Bruckheimer i Paramount mają prawa do przerobienia AG bez mojej zgody. Powiedziałem, że zastanowię się, jak można by zorganizować taki program. Nie, rozmówca wyjaśnił, że nie chcą mojego udziału. Oto moje opcje: (1) wziąć 50 tys. dolarów i nie brać w tym udziału (2) wziąć 0 dolarów i nie brać w tym udziału (3) zagrozić drogim i daremnym procesem sądowym i nie brać w tym udziału. Wziąłem 50G$.”

Schrader powiedział, że nie widział zwiastuna, ale nazwał się fanem Bernthala i powiedział, że życzy jak najlepiej Molowi, którego wyreżyserował w 1999 roku w filmie Forever Mine.

„Nie zamierzam oglądać serialu Showtime” – podsumował. „Nie sądzę, abym mógł być obiektywny w tej sprawie, a nawet gdybym mógł, to jest to zbyt wiele emocji.”

Czytaj również:  Banff Rockie Awards: HBO Max's 'Friends: The Reunion", "Vigil" BBC wśród zwycięzców

Przedstawiciele Showtime nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

Poniżej znajduje się zwiastun serialu, który nie ma jeszcze daty premiery.

Latest Posts

Nie przegap