czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Raper Skepta zwraca uwagę na grafikę piosenki, która przywołuje obrazy Holokaustu

Skepta spotyka się z reakcją na grafikę swojego nadchodzącego singla „Gas Me Up (Diligent).”

Brytyjski raper i producent udostępnił w poniedziałek na swoim Instagramie grafikę utworu, stworzoną przez artystę Gabriela Mosesa. Okładka singla przedstawia coś, co wydaje się być zdjęciem przez ramię grupy mężczyzn z ogolonymi głowami, wszyscy w tym samym mundurze. Słowa „Gas Me Up” są również wytatuowane na jednej z ich głów.

Ludzie szybko zaczęli krytykować Skeptę w mediach społecznościowych i w sekcji komentarzy, zarzucając mu lekceważenie Holokaustu. Niektórzy fani porównywali grafikę przedstawiającą mężczyzn z ogolonymi głowami do traktowania Żydów w nazistowskich obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Inni doszukiwali się podobieństw między tytułem piosenki a nazistowskimi komorami gazowymi, w których zabijano więźniów.

Po krytyce Skepta usunął post z mediów społecznościowych i podzielił się oświadczeniem na swoim Instagram Story: „Czekałem na wydanie Gas Me Up (Diligent) od kwietnia ubiegłego roku, ciężko pracowałem nad grafiką do mojego albumu, który opowiada o moich rodzicach przybywających do Wielkiej Brytanii w latach 80-tych, Skinheadach, kulturze piłkarskiej i wielu odebrało to obraźliwie i mogę obiecać, że zdecydowanie nie było to naszym planem, więc usunąłem go i przysięgam, że będę bardziej uważny w przyszłości – Skepta”

W Nowy Rok raper ogłosił, że jego pierwszy album od pięciu lat, Knife and Fork, ukaże się wkrótce, a pierwszy singiel, „Gas Me Up (Diligent)”, zostanie wydany 26 stycznia.

„Minęły lata, odkąd wydałem swój ostatni album i chcę podziękować za całą miłość podczas mojej przerwy” – napisał w mediach społecznościowych na początku tego miesiąca. „Widziałem wiadomości, tweety i Tik Toki, jestem naprawdę wdzięczny, że moja muzyka wciąż rezonuje ze światem, nawet pod moją nieobecność” – napisał na portalach społecznościowych. „Z radością ogłaszam, że mój kolejny album studyjny #KnifeAndFork już się ładuje, a pierwszy singiel #GasMeUp (Diligent) ukaże się 26 stycznia. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć was wszystkich @ Big Smoke Festival – Happy 2024.”

Czytaj również:  Box Office: 'Thor 4' grzmi z najlepszym otwarciem w historii franczyzy - $143M

Latest Posts

Nie przegap