sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Robert De Niro, zdenerwowany tym, że komentarze Trumpa zostały wycięte z jego przemówienia na Gotham Awards, atakuje byłego prezydenta

Zabójcy z Księżyca Kwiatów gwiazda Robert De Niro był zdezorientowany, gdy wszedł na scenę podczas rozdania nagród Gotham w Nowym Jorku w poniedziałek wieczorem.

Zdobywca Oscara był obecny, aby wręczyć nagrodę dla historycznej ikony i twórcy filmu Apple Martina Scorsese, w którym występują również Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone.

Kiedy De Niro zaczął czytać swoje przygotowane uwagi do wprowadzenia nagrody, zauważył, że jego komentarze zostały zmontowane. Wyemitowano wideo kultowego reżysera i wodza Osage Geoffreya Standing Beara omawiającego film, a następnie De Niro nalegał, aby przeczytał oryginalne przemówienie, które zamierzał wygłosić, które zawierało kilka konkretnych, politycznych komentarzy, w tym te dotyczące byłego prezydenta Donalda Trumpa.

„Historia nie jest już historią. Prawda nie jest prawdą, a nawet fakty są zastępowane alternatywnymi faktami i napędzane teoriami spiskowymi i brzydotą” – powiedział De Niro na scenie. „Na Florydzie młodzi uczniowie uczą się, że niewolnicy rozwinęli umiejętności, które mogą być wykorzystane dla ich osobistych korzyści. Przemysł rozrywkowy nie jest odporny na tę ropiejącą chorobę. Książę, John Wayne, słynnie powiedział o rdzennych Amerykanach: „Nie czuję, że zrobiliśmy źle, odbierając im ten wspaniały kraj. Było wielu ludzi, którzy potrzebowali nowej ziemi, a Indianie samolubnie próbowali zatrzymać ją dla siebie”

Kontynuował: „Kłamstwo stało się kolejnym narzędziem w arsenale szarlatana. Były prezydent okłamał nas ponad 30 000 razy podczas swoich czterech lat urzędowania i nie zwalnia tempa w swojej obecnej kampanii odwetu. Przy wszystkich swoich kłamstwach nie może ukryć swojej duszy. Atakuje słabych, niszczy dary natury i okazuje brak szacunku, na przykład używając „Pocahontas” jako obelgi”, odnosząc się do popularnego przezwiska Trumpa dla senator Elizabeth Warren.

Następnie aktor poinformował publiczność, że w tym miejscu jego przemówienie zostało wznowione i najwyraźniej obwinił Killers studio Apple za wycięcie części jego przemówienia.

Czytaj również:  twórca filmu "The Jinx" Andrew Jarecki mówi, że pomimo boomu na prawdziwe zbrodnie Robert Durst "jest rodzajem jednorożca"

„Powiem te rzeczy, ale do Apple i podziękować im i to wszystko, Gothams, bla, bla, bla, Apple,” De Niro powiedział. „Ale wcale nie mam ochoty im dziękować po tym, co zrobili. Jak w ogóle śmieli to zrobić?”

The Hollywood Reporter skontaktował się z przedstawicielami Gotham Awards i Apple w celu uzyskania komentarza.

To nie pierwszy raz, kiedy De Niro wypowiada się przeciwko Trumpowi, porównując jego czas jako prezydenta do „obelżywego związku”

„Nie wiesz, co się stanie. Nie czujesz się bezpiecznie”, powiedział w podcaście Michaela Moore’a Rumble w 2019 roku o czasie urzędowania Trumpa. „Prezydent jest takim idiotą i nie robi nic, na czym moglibyśmy polegać lub czuć się bezpiecznie, nawet w dobrych intencjach – on nie ma dobrych intencji. To twoja rola jako prezydenta, aby ludzie czuli się dobrze i pozytywnie. Nawet jeśli łatwiej to powiedzieć niż zrobić, to jest to twój obowiązek jako prezydenta. On tego nie ma, jak wszyscy wiemy”

De Niro również krzyknął „Fuck Trump”, gdy wszedł na scenę podczas rozdania nagród Tony 2018.

W innych punktach podczas Gotham Awards 2023, Past Lives zdobył najlepszą fabułę, podczas gdy Anatomy of a Fall i Beef zdobyły po dwie nagrody.

Zobacz pełną listę zwycięzców.

Latest Posts

Nie przegap