poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Sara Sidner z CNN ogłasza diagnozę raka piersi w stadium 3: „Wciąż jestem szaleńczo zakochana w tym życiu”

Sara Sidner, współprowadząca CNN News Central, ujawniła w poniedziałek, że walczy z rakiem piersi w trzecim stadium.

W emocjonalnym momencie na antenie Sidner poprosiła widzów, aby „poświęcili sekundę na przypomnienie sobie imion ośmiu kobiet, które kochasz i znasz w swoim życiu”, dodając, że jedna na osiem kobiet walczy z rakiem piersi w pewnym momencie swojego życia.

„Jestem tym jednym na ośmiu w mojej grupie przyjaciół”, kontynuował 51-letni Sidner. „Nigdy w życiu nie byłam chora. Nie palę, rzadko piję, rak piersi nie występuje w mojej rodzinie, a jednak mam raka piersi w 3. stadium”

Sidner jest współprowadzącą CNN News Central wraz z Johnem Bermanem i Kate Bolduan z biura sieci w Nowym Jorku. Jest również starszą krajową i międzynarodową korespondentką kanału.

Sidner zakrztusiła się, dzieląc się wiadomościami w poniedziałek. „Trudno to powiedzieć na głos”, powiedziała widzom, ujawniając, że jest obecnie w drugim miesiącu leczenia chemioterapią. Później przejdzie radioterapię i podwójną mastektomię.

Kontynuowała swoją aktualizację z refleksją dla publiczności: „Etap 3 nie jest już wyrokiem śmierci dla zdecydowanej większości kobiet, ale oto rzeczywistość, która naprawdę zszokowała mój system, kiedy zaczęłam badać więcej na temat raka piersi, coś, czego nigdy nie wiedziałam przed tą diagnozą: jeśli zdarzy ci się być czarną kobietą, jesteś o 41 procent bardziej narażona na śmierć z powodu raka piersi niż twoje białe odpowiedniki” – powiedziała. „Do wszystkich moich sióstr, czarnych, białych i brązowych, proszę, na miłość boską, róbcie mammografię co roku. Róbcie samobadanie. Postarajcie się złapać raka wcześniej niż ja”

Ze swojej strony Sidner zakończyła przesłaniem osobistej wdzięczności. „Podziękowałam rakowi za wybranie mnie” – powiedziała. „Uczę się, że bez względu na to, przez jakie piekło przechodzimy w życiu, nadal jestem szaleńczo zakochana w tym życiu. A samo bycie żywym jest teraz dla mnie naprawdę inne. Jestem szczęśliwsza, ponieważ nie stresuję się głupimi drobiazgami, które kiedyś mnie irytowały. A teraz, każdego dnia, kiedy biorę kolejny oddech, mogę świętować, że wciąż jestem tu z tobą”

Czytaj również:  Billboard Music Awards: Lista zwycięzców (aktualizacja na żywo)

Latest Posts

Nie przegap