sobota, 24 lutego, 2024

Ostatnie posty

Seksualny drapieżnik R. Kelly umieszczony na obserwacji samobójczej w więzieniu w Nowym Jorku: prawnik

Skazany drapieżnik seksualny i była supergwiazda R&B R. Kelly został umieszczony na obserwacji samobójczej w więzieniu na Brooklynie, gdzie jest trzymany po tym, jak został skazany na 30 lat więzienia na początku tego tygodnia, jego adwokat powiedział.

Prawniczka Jennifer Bonjean twierdziła, że Kelly został umieszczony na warcie jako kara przez strażników w areszcie – który, jak powiedziała, był prowadzony jak „gułag”

„Pan Kelly został umieszczony na obserwacji samobójczej z powodów czysto karnych z naruszeniem jego praw z Ósmej Poprawki. MDC ma politykę umieszczania osób o wysokim profilu w surowych warunkach nadzoru samobójczego, niezależnie od tego, czy mają one skłonności samobójcze, czy nie (tak było ostatnio w przypadku Ghislaine Maxwell)”, powiedział Bonjean w oświadczeniu, odnosząc się do współsprawcy Jeffreya Epsteina, który również jest zamknięty w więzieniu Sunset Park.

„MDC Brooklyn jest prowadzony jak gułag. Mój partner i ja rozmawialiśmy z panem Kelly po jego wyroku, wyraził, że był psychicznie w porządku i TYLKO wyraził obawę, że chociaż nie był samobójcą, MDC umieścić go na samobójczej obserwacji,” dodała.

R. Kelly
R. Kelly po skazaniu został umieszczony na obserwacji samobójczej.
Getty Images
R. Kelly
R. Kelly został skazany na 30 lat więzienia.
AP

Na obserwacji samobójczej, więźniowie są monitorowani 24/7 w „rozebranym” pokoju bez żadnych przedmiotów komfortowych, takich jak książki lub czasopisma, powiedział Bonjean.

„Są całkowicie odizolowani. Są pozbawieni odzieży i bielizny i zmuszeni do noszenia kitle z materiału podobnego do koców, które firmy przeprowadzkowe używają do zawijania mebli. Odmawia się im przyborów do jedzenia. Nie mogą brać prysznica ani się golić” – powiedział Bonjean w e-mailu.

„Te warunki mogą być odpowiednie dla kogoś, kto rzeczywiście ma myśli samobójcze, nie służą one żadnemu celowi dla kogoś, kto nie ma” – dodała. „Jedynym wytłumaczeniem poddawania kogoś tym surowym warunkom, kto nie ma skłonności samobójczych, jest kara”

Czytaj również:  Britney Spears dziwacznie twierdzi, że jedzenie smakuje "pysznie" z "niewielką domieszką trucizny"

Rzecznik federalnego Biura Więziennictwa odmówił komentarza na temat Kelly’ego, ale powiedział, że agencja jest „zaangażowana w zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony wszystkich więźniów w naszej populacji, naszego personelu i społeczeństwa.”

Kelly, 55 lat, został skazany na 30 lat więzienia w środę za wymuszanie haraczu i inne zarzuty związane z przedsiębiorstwem przestępczym, które prowadził przez dziesięciolecia, które pozwoliło mu żerować i wykorzystywać seksualnie wielu swoich fanów i innych, których wciągnął do swojego wewnętrznego kręgu.

„Z każdą nową ofiarą, wzrastałeś w nikczemności”, powiedziała Kelly’emu ofiara Jovante Cunningham na sali sądowej, zanim sędzia federalny wydał wyrok na trzy dekady.

„Wykorzystałeś swoją sławę i władzę, aby uwodzić i szkolić nieletnich chłopców i dziewczęta dla własnej satysfakcji seksualnej” – dodała.

Kelly w najbliższych tygodniach ma zostać przeniesiony do Illinois, gdzie w przyszłym miesiącu w Chicago ma stanąć przed sądem w sprawie pornografii dziecięcej, wykorzystywania seksualnego i innych zarzutów.

Maxwell, który został skazany na 20 lat więzienia na początku tego tygodnia, poprosił o odbycie kary w federalnym więzieniu w Connecticut.

Jej wspólnik, Epstein, zmarł w celi więziennej na dolnym Manhattanie w 2019 roku, oczekując na federalne zarzuty dotyczące handlu seksualnego. Jego śmierć została uznana za samobójstwo przez nowojorskiego lekarza sądowego.

Latest Posts

Nie przegap