26 listopada 2022 r. | 16:45

Shakira podobno oskarża hiszpańskich prokuratorów, którzy pozwali ją za oszustwa podatkowe, o rozpoczęcie „kampanii oszczerstw” przeciwko niej.

45-letnia zdobywczyni Grammy twierdzi, że władze „naruszyły jej prawo do prywatności”, zajmując się sprawami tak publicznie i bez domniemania niewinności, według dokumentów uzyskanych w piątek przez TMZ.

Zespół prawny Shakiry podobno przedstawił również powody, dla których nie jest ona odpowiedzialna za rachunek podatkowy, twierdząc, że nie była ona rezydentem Hiszpanii w okresie, o którym mowa.

Zgodnie z hiszpańskim prawem, piosenkarka „Hips Don’t Lie” musi płacić podatki tylko wtedy, gdy spędza 183 lub więcej dni w europejskim kraju w jednym roku.

A photo of Shakira crossing her arms.
Shakira twierdzi, że nie jest winna hiszpańskiemu rządowi wysokiego rachunku podatkowego.
Fernando Decillis/NBC via Getty

We wrześniu hiszpański sędzia nakazał Shakirze stanąć przed sądem za rzekome niezapłacenie 13,9 mln dolarów podatków od dochodów, które uzyskała w latach 2012-2014.

Jeśli zostanie uznana za winną, trenerce „Voice” może grozić do ośmiu lat więzienia i wysoka grzywna w wysokości 24 milionów dolarów.

Jednak Shakira zaprzecza, że była pełnoetatową rezydentką Hiszpanii od 2012 do 2014 roku i faktycznie zapłaciła $10,141,075 w podatkach rządowi USA, według TMZ.

A photo of Shakira walking.
Hiszpańskie władze twierdzą, że piosenkarka jest winna miliony w podatkach.
ZUMAPRESS.com

Prokuratorzy twierdzą jednak, że sędzia „Voice” zadeklarowała się jako hiszpański rezydent podatkowy w 2015 roku po osiedleniu się tam ze swoim byłym partnerem, Gerardem Piqué, i ich dwoma synami, Milanem, 9, i Sashą, 7.

Urodzona w Kolumbii piosenkarka i hiszpański gwiazdor piłki nożnej, 35, ogłosili swoje rozstanie w czerwcu po ponad dekadzie razem.

„Z przykrością potwierdzamy, że się rozstajemy” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez firmę public relations Shakiry.

„Dla dobra naszych dzieci, które są naszym najwyższym priorytetem, prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Dziękujemy za zrozumienie.”

Czytaj również:  Diane Keaton jest szczęśliwa będąc singielką: "Nie chodzę na randki

Po rozstaniu, piosenkarka „Whenever, Wherever” podobno planuje przeprowadzić się z dwójką dzieci do Miami.