poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

’Stranger Things 4′ ustanawia rekord streamingu Nielsena

Serial Netflixa przekracza 7 miliardów minut oglądania w Stanach Zjednoczonych w tygodniu 30 maja – 5 czerwca.

Stranger Things

Odcinek „Running Up That Hill” w „Stranger Things 4.”Dzięki uprzejmości Netflixa

Biorąc pod uwagę rekordy, jakie Stranger Things już ustanowił od premiery swojego czwartego sezonu, jeden kolejny nie jest aż tak wielkim zaskoczeniem. Ale nowy rekord, który ustanowił serial Netflixa, jest duży.

Stranger Things zgromadził 7,2 miliarda minut czasu oglądania w tygodniu od 30 maja do 5 czerwca, według Nielsena – to najwyższa tygodniowa suma dla jakiegokolwiek tytułu streamingowego od czasu pojawienia się tygodniowych rankingów prawie dwa lata temu. Ma również największy dwutygodniowy tally dla jakiegokolwiek programu streamingowego: W tygodniu 23-29 maja, kiedy premierę miał czwarty sezon Stranger Things, miał on 5,14 miliarda minut oglądania, co daje dwutygodniową sumę 12,34 miliarda minut.

Wcześniej żaden program streamingowy mierzony przez Nielsena nie osiągnął 6 miliardów minut w jednym tygodniu, a co dopiero 7 miliardów. Tylko Tiger King (dwukrotnie) i Ozark wiosną 2020 roku – wśród pandemicznych blokad – przekroczyły 5 miliardów minut przed Stranger Things.

Nielsen liczy wszystkie odcinki serialu w łącznych rankingach streamingu, ale prawdopodobnie zdecydowana większość z 7,2 miliarda minut pochodzi z siedmiu odcinków czwartego sezonu wypuszczonych 27 maja. Serwis ratingowy wcześniej zauważył, że ponad 75 procent z 5,14 miliarda minut serialu w tygodniu 23-29 maja pochodziło z sezonu czwartego.

Stranger Things stał się również najczęściej oglądanym anglojęzycznym serialem na Netflixie, według wewnętrznych metryk firmy. Firma twierdzi, że jej abonenci obejrzeli ponad 930 milionów godzin na całym świecie w ciągu pierwszych 28 dni trwania czwartego sezonu.

Disney+’s Obi-Wan Kenobi również miał silny drugi tydzień z 958 milionami minut czasu oglądania, prawie dorównując 1,03 miliarda dla jego premierowego tygodnia. The Boys również ponownie wszedł do pierwszej dziesiątki po debiucie trzeciego sezonu 3 czerwca; serial Prime Video miał 919 milionów minut czasu oglądania.

Czytaj również:  Jak 'The Mandalorian' poradził sobie z nieobecnością Giny Carano w roli Cara Dune

The CW’s All American również zaliczył premierę swojego czwartego sezonu w Netflixie, z łatwością prowadząc w rankingu nabytych seriali z 1,25 miliardami minut oglądania. HBO Max również debiutuje na liście przebojów, a The Big Bang Theory (352 mln minut) i Friends (346 mln) znalazły się w pierwszej dziesiątce pozyskanych programów.

Wyniki Nielsena dotyczące transmisji strumieniowej obejmują wyłącznie oglądanie na odbiornikach telewizyjnych i nie uwzględniają minut oglądanych na komputerach lub urządzeniach przenośnych. Rankingi mierzą jedynie widownię w USA, a nie w innych krajach, i obecnie obejmują jedynie Apple TV+, Disney+, HBO Max, Hulu, Netflix i Prime Video.

Najlepsze seriale streamingowe Nielsena w okresie 30 maja – 5 czerwca znajdują się poniżej.

Original Series

1. Stranger Things (Netflix), 7,2 mld minut oglądania
2. The Lincoln Lawyer (Netflix), 966 mln
3. Obi-Wan Kenobi (Disney+), 958 mln
4. The Boys (Prime Video), 919 mln
5. Ozark (Netflix), 644 million
6. Wrong Side of the Tracks (Netflix), 291 milionów
7. Grace i Frankie (Netflix), 271 milionów
8. Night Sky (Prime Video), 242 miliony
9. Workin’ Moms (Netflix), 215 milionów
10. Floor Is Lava (Netflix), 214 milionów

Acquired Series

1. All American (Netflix), 1,25 mld minut
2. NCIS (Netflix), 692 million
3. Cocomelon (Netflix), 615 million
4. Criminal Minds (Netflix), 558 milionów
5. Gilmore Girls (Netflix), 438 milionów
6. Grey’s Anatomy (Netflix), 388 milionów
7. Supernatural (Netflix), 367 million
8. Outlander (Netflix), 364 million
9. The Big Bang Theory (HBO Max), 352 miliony
10. Friends (HBO Max), 346 milionów

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Zapisz się

Latest Posts

Nie przegap