25 marca 2023 r. |16:44

Syn Andrew Lloyda Webbera, Nicholas Webber, zmarł na raka żołądka w wieku 43 lat.

„Andrew kochał i podziwiał talent Nicka jako kompozytora i producenta”, powiedział Page Six w sobotę przedstawiciel legendarnego kompozytora.

„A ostatnio, Nick odegrał kluczową rolę w realizacji nagrania 'Złego Kopciuszka’ w Londynie – podczas pandemii.”

Rzecznik Rick Miramontez kontynuował, „Byli blisko przez całe życie Nicka i według Andrew, Nick zachował swój charakterystyczny dobry humor do końca i chętnie słuchał raportów o postępach 'Złego Kopciuszka’ za każdym razem, gdy Andrew wracał z Nowego Jorku podczas prób.”

Sam Andrew po raz pierwszy ogłosił wiadomość o odejściu syna za pośrednictwem Twittera wcześniej w sobotę, pisząc: „Jestem zdruzgotany, że muszę ogłosić, że mój ukochany starszy syn Nick zmarł kilka godzin temu w szpitalu w Basingstoke.”

„Cała jego rodzina zebrała się razem i wszyscy jesteśmy całkowicie pogrążeni w żałobie. -ALW.”

Nick Lloyd Webber posing with his family.
Mikołaj zmarł w hospicjum na raka żołądka.
Instagram

Wielokrotnie nagradzany kompozytor, 75, po raz pierwszy ujawnił stan swojego syna na początku tego miesiąca, mówiąc w oświadczeniu: „Jestem absolutnie zdruzgotany, aby powiedzieć, że mój najstarszy syn Nick jest krytycznie chory.”

Dodał: „Jak wiedzą moi przyjaciele i rodzina, walczył z rakiem żołądka przez ostatnie 18 miesięcy i Nick jest teraz hospitalizowany.”


Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

Andrew zauważył również w tym czasie, że zabraknie go na premierze jego nowego musicalu na Broadwayu, „Bad Cinderella”, w Nowym Jorku. Przedstawienie zostało niedawno przeniesione z londyńskiego West Endu.

Andrew Lloyd Webber, wife Sarah Brightman, daughter Imogen Webber and son Nicholas Webber in 1990.
Nicholas poszedł w ślady ojca i został kompozytorem.
Ron Galella Collection via Getty Images

„W związku z tym nie mogłem uczestniczyć w ostatnich pokazach przedpremierowych 'Złego Kopciuszka’ i w obecnym stanie rzeczy” – tłumaczył wcześniej. „Nie będę mógł kibicować wspaniałej obsadzie, załodze i orkiestrze w noc otwarcia w ten czwartek.

Czytaj również:  Matka Cher, Georgia Holt, nie żyje w wieku 96 lat

„Wszyscy modlimy się o to, aby Nick zmienił się na lepsze. Dzielnie walczy ze swoim niepokornym humorem, ale w tej chwili moje miejsce jest przy nim i rodzinie.”

Dni później, Andrew dał aktualizację, dzieląc się, że jego syn, który był również kompozytorem muzyki, został przeniesiony do opieki hospicyjnej, ponieważ nadal walczył z jego „upiornym” rakiem żołądka i zapaleniem płuc.

Andrew Lloyd Webber with his wife Madeleine Lloyd Webber and son Nicholas Lloyd Webber in 2007.
Andrew „kochał i podziwiał” swojego zmarłego syna, mówi jego przedstawiciel.
WireImage

„Chcę podziękować za ogrom wiadomości wsparcia dla mojego syna, Nicka. Został przeniesiony do hospicjum i walczy z chorobą”, powiedział zwycięzca EGOT w wideo na Instagramie.

„Myślę, że jest już po najgorszym z tego pierwszego uderzenia zapalenia płuc, które ma w wyniku swojego raka, co jest po prostu upiorne”, kontynuował. „Wszyscy jesteśmy tutaj i rodzina tutaj zebrała się wokół, i to było właściwe miejsce dla nas wszystkich, aby być myślę”.

Andrew dzielił Nicholasa z byłą żoną Sarah Hugill, z którą był żonaty od 1971 do 1983 roku.

Andrew Lloyd Webber and Sarah Hugill in 1971.
Andrew dzielił Nicholasa ze swoją pierwszą żoną, Sarah Hugill.
Getty Images

Nicholas był nominowanym do nagrody Grammy kompozytorem i producentem płyt, który pracował przy serialu BBC One „Love, Lies and Records”, będącym adaptacją klasycznej książki autora Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”

Stworzył również muzykę do filmu fabularnego „The Last Bus” z 2021 roku, w którym wystąpili Timothy Spall i Phyllis Logan.

Nicholas rozmawiał z Telegraph w 2011 roku o niebezpieczeństwach związanych z wytyczaniem własnej ścieżki jako kompozytor.

Andrew Lloyd Webber at press conference for
Andrew przegapił otwarcie swojego nowego spektaklu na Broadwayu, „Bad Cinderella”, by być u boku Nicholasa.
Getty Images

„Przez długi czas porzuciłem bit Lloyda – żeby zobaczyć, jaka będzie reakcja”, powiedział wcześniej brytyjskiej gazecie.

„Dostałem kilka materiałów w radiu, więc pomyślałem, 'Ok, widocznie nie jestem kompletnym idiotą.’ Potem pomyślałem, 'Hang on, jeśli inni ludzie są gotowi pracować ze mną bez nazwiska, to może po prostu powinienem się za to zabrać.’ „

Nicholas przeżywa swoją żonę, altowiolistkę Polly Wiltshire, którą poślubił w 2018 roku.

Czytaj również:  Gigi Hadid publikuje rzadkie zdjęcie córki Khai, podczas gdy były Zayn Malik wychodzi w Paryżu