poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Tony Awards: 'Six’ Co-Creator Toby Marlow Becomes First Nonbinary Composer-Lyricist to Win Best Score

Toby Marlow, Six: The Musical współtwórca, znalazł się wśród historycznych zwycięzców nocy podczas 2022 Tony Awards, które odbyły się w niedzielę wieczorem w Radio City Music Hall.

Marlow odniósł zwycięstwo podczas pierwszej godziny specjalnego programu Tony Awards, Act One, zaznaczając znaczący moment dla integracji i różnorodności na Broadwayu, stając się pierwszym otwarcie niebinarnym kompozytorem-laureatem w historii show, który wygrał za najlepszą oryginalną partyturę.

W sali prasowej Tonys, świętował reprezentację LGBTQ na scenach Broadwayu w sezonie 2021-2022. „To po prostu czuje się naprawdę niesamowicie, aby być częścią sezonu, w którym jest tak wiele queerness na scenie wyraźnie”, powiedział Marlow, jednocześnie zauważając, że wraz z większą liczbą osób queer przybywających na Broadway, będzie to odzwierciedlone bardziej. „Representation is pretty fab”

Podczas przyjmowania swojej wygranej za najlepszą książkę do musicalu, Michael R. Jackson świętował reprezentację czarnych gejów i również zachęcał artystów do „pozostania na swojej drodze”, dodając, że „w naszych sercach robimy najlepszą pracę, jaką możemy zrobić.”

„Zacząłem pisać ten cud, kiedy miałem 23 lata. Mam 41 lat. Jestem stary jak diabli. Przyniosłem go z domu staruszki w środku Queens. Napisałem go w czasie, kiedy nie wiedziałem, co zrobię z moją nogą. Nie wiedziałem, jak ruszyć do przodu. Czułem się niewidziany. Czułem się niesłyszany. Czułem się niezrozumiany” – powiedział o swoim procesie twórczym. „Chciałem po prostu stworzyć trochę tratwy ratunkowej dla siebie jako czarnego geja, aby po prostu przeżyć dzień”.

Wielu z twórców historii tej nocy było również wśród nominowanych. The Skin of Our Teeth scenograf Adam Rigg jest pierwszym otwarcie agenderowym projektantem nominowanym w kategorii najlepsza scenografia w musicalu. A Strange Loop gwiazda L. Morgan Lee jest również pierwszym otwarcie transseksualnym wykonawcą nominowanym do nagrody Tony, uhonorowanym w kategorii najlepszy występ aktorki w roli głównej w musicalu.

Czytaj również:  Bellator MMA zadebiutuje na antenie CBS

The Skin of Our Teeth reżyserka Lileana Blain-Cruz i For Colored Girls reżyserka-choreografka Camille A. Brown stały się również drugą i trzecią Czarną kobietą, która kiedykolwiek otrzymała nominację za najlepszą reżyserię sztuki teatralnej po Danai Gurirze, która stała się pierwszą Czarną kobietą i kobietą koloru, która otrzymała nominację w 2016 roku za Eclipsed.

Lynn Nottage – pierwsza i jedyna kobieta, która dwukrotnie zdobyła nagrodę Pulitzera – zachowuje również zaszczyt bycia pierwszym dramaturgiem nominowanym za napisanie sztuki i musicalu w tym samym sezonie, z Clyde’s jako najlepszą sztuką i MJ za najlepszą książkę musicalu

Latest Posts

Nie przegap