niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

„Twisters” Lee Isaaca Chunga z Glenem Powellem i Daisy Edgar-Jones na CinemaCon

Istnieje wiele sposobów na opisanie tego, co wydarzyło się w Caesars Palace w środę, kiedy Universal Pictures dostarczyło Twisters Lee Isaaca Chunga na scenę Colosseum. Kilka przykładów: Film wywołał szał; ekskluzywny materiał filmowy krążył po Sin City; sceny akcji rozwaliły właścicieli kin, itd. itp.

Wszystkie powyższe elementy zadziałały, ponieważ Universal zadebiutował nigdy wcześniej nie widzianymi scenami z letniej premiery dzięki uprzejmości Chunga i jego członków obsady Glena Powella, Daisy Edgar-Jones i Anthony’ego Ramosa, którzy pojawili się na rozszerzonym wprowadzeniu.

Chung wyszedł jako pierwszy – było to jego pierwsze wystąpienie na CinemaCon – i reżyser powiedział, że wielu widzów może się zastanawiać, dlaczego zdecydował się wskoczyć na terytorium letniego przeboju kinowego po wyrzeźbieniu kariery w filmie niezależnym. „Przez całe życie byłem zafascynowany tornadami” – powiedział, dodając, że dorastał w Arkansas, gdzie tornada były po prostu sposobem na życie. „Kiedy Twister ukazał się w 1996 roku, byłem w liceum i byłem absolutnie zahipnotyzowany”

Podczas tworzenia świata powiedział: „Naprawdę chcemy zbliżyć widzów do rzeczy, które są większe od nas, a także stworzyć doświadczenie z rzeczami, które wywołują w nas strach, podziw i szacunek” Kontynuował, mówiąc, że zrobił to samo dla siebie, uciekając bezpośrednio w swój strach, a nie od niego.

Aby stworzyć autentyczne doświadczenie, Chung powiedział, że jego zespół współpracował z prawdziwymi naukowcami zajmującymi się pogodą i zatrudnił prawdziwych łowców burz do nagrywania prawdziwych materiałów filmowych. „To ma być radosna, zabawna przejażdżka” – kontynuował Chung. Następnie powiedział, że zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele pesymizmu na temat świata przyrody, ale ma nadzieję, że jego film przeciwdziała temu, dostarczając „radości, podziwu i zachwytu” nad środowiskiem.

Następnie Chung opuścił scenę i powitał swoich trzech aktorów, którzy spędzili większość czasu na scenie, wyjaśniając rygory filmowania epopei katastroficznej. „Wszyscy zgłosiliśmy się do tego filmu, myśląc, że będziemy na scenie dźwiękowej pokrytej kropkami, może delikatnym spritzem na naszych twarzach” – powiedział Powell. Tak się jednak nie stało. „Byliśmy na miejscu w 120-stopniowym upale, ścigając się przez równiny Środkowego Zachodu” – dodał Ramos.

Czytaj również:  'Awards Chatter' Podcast - Elle Fanning ("The Girl From Plainville" i "The Great")

Powell i Ramos wymieniali się anegdotami na temat intensywności produkcji, dopóki Edgar-Jones nie przerwał im i powiedział: „Dlaczego opowiadamy, kiedy moglibyśmy im pokazać?” Następnie niektórzy rekwizytorzy przynieśli wachlarze, by dmuchać w twarze aktorów gruzem (konfetti), a nawet przerośniętą wypchaną krową. „OK, w każdym razie, to trochę jak to było robić Twisters” – powiedział Powell.

Po zakończeniu eksperymentu zaprezentowano wysokooktanowy materiał filmowy. „Chcieliśmy dostarczyć coś innego dla letniej publiczności” – powiedział Edgar-Jones. „Jesteśmy z tego bardzo dumni i podekscytowani tym, co nas czeka”

Powell dodał: „Przygotuj się na zdmuchnięcie.”

W filmie występują Powell, Ramos, Edgar-Jones, Kiernan Shipka, David Corenswet, Sasha Lane, Maura Tierney, Katy O’Brian, Brandon Perea, Daryl McCormack, Harry Hadden-Paton, Nik Dodani i Tunde Adebimpe. Chung, który wybił się dzięki filmowi Minari z Stevenem Yeunem w roli głównej, reżyseruje na podstawie scenariusza Marka L. Smitha. Patrick Crowley, Kathleen Kennedy, Frank Marshall i Steven Spielberg są producentami filmu Twisters.

Chociaż film został opisany jako sequel lub kontynuacja znanego filmu akcji Jana de Bonta z 1996 roku z Helen Hunt i Billem Paxtonem w rolach głównych, członkowie zespołu Chunga twierdzą inaczej. „Nie próbujemy odtworzyć historii z pierwszego filmu”, powiedział wcześniej Powell Vogue. „To całkowicie oryginalna historia. Nie ma tu żadnych postaci z oryginalnego filmu, więc tak naprawdę nie jest to kontynuacja. To po prostu samodzielna historia w czasach współczesnych.”

Universal opisał go jako „współczesny rozdział hitu z 1996 roku” Edgar-Jones wciela się w Kate Cooper, byłą pogromczynię burz, którą prześladuje spotkanie z tornadem podczas studiów. Po bezpiecznym studiowaniu wzorców burzowych na ekranach w Nowym Jorku, zostaje zwabiona z powrotem na otwarte równiny przez przyjaciela, Javiego (Ramos), aby przetestować nowy system śledzenia. Po przybyciu na miejsce spotyka Tylera Owensa (Powell), czarującą i lekkomyślną gwiazdę mediów społecznościowych, która uwielbia publikować swoje przygody związane z burzami. W miarę nasilania się sezonu burzowego, przerażające zjawiska zostają uwolnione, a rywalizujące zespoły znajdują się na ścieżkach wielu systemów burzowych zbiegających się nad Oklahomą.

Czytaj również:  Hollywoodzka retrospekcja: "Yentl" zrobił zwycięzców z Barbry Streisand i Marilyn Bergman

Materiał filmowy, który zadebiutował, prześledził historię opisaną powyżej, rozpoczynając się od nawiedzającego spotkania, które miało miejsce, gdy Kate była na rodeo, kiedy katastrofalna burza przerwała wydarzenie, powodując tragedię. Później, w Nowym Jorku, zgadza się dać Javiemu tydzień na nowy system. Gdy wyruszają na misję, potężne tornada powodują chaos, a materiał filmowy Chunga jest trzewny i wciągający. Został on pokazany tylko dzisiaj w pokoju i nie jest jasne, kiedy zostanie wydany kolejny zwiastun.

Jeszcze jeden znaczący moment w środowej prezentacji nastąpił, gdy Chung przypisał innej osobie kreatywną współpracę nad Twisters: Spielbergowi. „Dzięki temu procesowi jedną z zabawnych rzeczy, których się o nim dowiedziałem, jest po pierwsze, jeśli nakręciłeś film o tornado i umieściłeś go na YouTube, on go widział, więc gratulacje” Podziękował „absolutnemu fanatykowi tornad” i zespołowi producentów za pozwolenie mu na wyreżyserowanie filmu.

Twisters trafi do kin 19 lipca. Warner Bros. Pictures zachowuje prawa międzynarodowe.

Latest Posts

Nie przegap