sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Twitch twierdzi, że usunął nagranie z masowej strzelaniny umieszczone przez strzelca

Serwis streamingowy Twitch usunął wideo umieszczone przez 18-latka, który według władz otworzył ogień z karabinu w sobotę w supermarkecie w Buffalo, w stanie Nowy Jork, zabijając 10 osób i raniąc trzy inne.

Przedstawiciel Twitcha powiedział The Hollywood Reporter, że firma usunęła livestream mniej niż dwie minuty po rozpoczęciu strzelaniny w Tops Friendly Market.

„Jesteśmy zdruzgotani słysząc o strzelaninie, która miała miejsce dziś po południu w Buffalo, w stanie Nowy Jork” – czytamy w oświadczeniu Twitcha. „Nasze serca wychodzą do społeczności dotkniętej tą tragedią. Twitch ma politykę zerowej tolerancji wobec przemocy każdego rodzaju i działa szybko, aby reagować na wszystkie incydenty. Użytkownik został bezterminowo zawieszony w naszej usłudze, a my podejmujemy wszystkie odpowiednie działania, w tym monitorowanie pod kątem wszelkich kont ponownie transmitujących te treści.”

Zespół Twitcha nadal używa zarówno proaktywnego wykrywania, jak i ludzkiego przeglądu, aby monitorować platformę pod kątem wszelkich restreamów, dodatkowo koordynując działania z organami ścigania w razie potrzeby. Firma nie znalazła jeszcze żadnego materiału wideo na żądanie z tej strzelaniny.

Biały 18-letni mężczyzna podejrzany, który był silnie uzbrojony, ostatecznie poddał się i został później zidentyfikowany jako Payton Gendron, mieszkaniec Conklin, Nowy Jork, obszar 200 mil na południowy wschód od Buffalo, według urzędników organów ścigania.

Jedenaście ofiar było czarnych, a dwie białe, jak twierdzi policja, z szeryfem hrabstwa Erie Johnem Garcią odnoszącym się do incydentu jako „przestępstwa z nienawiści na tle rasowym”.

Burmistrz Buffalo Byron Brown powiedział mediom, że incydent jest „najgorszym koszmarem, jaki może spotkać każdą społeczność, a my cierpimy i jesteśmy teraz rozgorączkowani.”

Czytaj również:  15 najlepiej ubranych gwiazd i Royalsów na 2023 BAFTA Awards

Latest Posts

Nie przegap