25 czerwca 2022 | 16:37pm

Kadry z nadchodzącego filmu Lifetime opartego na tragicznej śmierci Gabby Petito zostały ujawnione tuż po tym, jak FBI potwierdza, że chłopak Brian Laundrie przyznał się do zabicia aspirującej gwiazdy mediów społecznościowych w swoim osobistym notatniku.

„The Gabby Petito Story” zostało zauważone podczas kręcenia filmu po raz pierwszy w górach w pobliżu Salt Lake City, Utah w czwartek,

Reżyserka Thora Birch jest widoczna w kilku ujęciach dając wskazówki dwóm aktorom grającym Petito i Laundrie.

Burch również wystąpi w filmie jako matka Petito. Pełna lista obsady nie została jeszcze ujawniona.

Zdjęcia uchwyciły scenę, w której para zaangażowała się w intensywną kłótnię, po czym Laundrie odchodzi i wskakuje do białej furgonetki, którą później samotnie wraca do domu po zamordowaniu dziewczyny Petito.

Still from Lifetime's
Niektórzy nie zgadzali się z tym, że film o śmierci Petito powstał tak szybko.
COBALT / BACKGRID

Wielu wzięło pod uwagę decyzję Lifetime, aby tak szybko ruszyć z projektem o śmierci Petito, ponieważ została ona zabita przez Laundrie zaledwie jesienią ubiegłego roku.

Still from Lifetime's
Aktorzy zostali zauważeni podczas odtwarzania walki pomiędzy Petito i chłopakiem Brianem Laundrie.
COBALT / BACKGRID

„Nie mogę uwierzyć, że to nawet musi być powiedziane, ale NIE potrzebujemy filmu o morderstwie Gabby Petito. Nie potrzebujemy” – napisał jeden z krytyków, a inny dodał: „Hollywood robi film o śmierci Gabby Petito?!?! Unreal. Głuchy na tony. Ale nie jestem zaskoczony. Hollywood nie może wymyślić nic oryginalnego w tych dniach.”

Still from Lifetime's
Po zabiciu swojej dziewczyny, Laundrie odjechał białym vanem.
COBALT / BACKGRID

Sieć mogła mieć jednak dobre intencje, gdyż film będzie częścią jej inicjatywy public affairs Stop przemocy wobec kobiet.

Pochodzący z Long Island Petito zaginął podczas podróży z Laundrie i został znaleziony 19 września uduszony na śmierć na polu kempingowym w pobliżu Grand Tetons.

Still from Lifetime's
Film telewizyjny jest kręcony w Salt Lake City, Utah.
COBALT / BACKGRID

Laundrie zniknęła po swojej śmierci, wywołując ogólnokrajową obławę. Został później znaleziony martwy z powodu rany postrzałowej zadanej sobie samemu w pobliżu bagien na Florydzie, gdzie jego notebook został niedawno odzyskany przez FBI.

Czytaj również:  Craig Conover sugeruje, że samotny Austen Kroll mógłby skorzystać z profilu Shep Rose's Raya

„Zakończyłem jej życie” – napisał, twierdząc, że 22-letnia Petito upadła i ciężko się zraniła.

Gabby Petito and Brian Laundrie
Laundrie zabił się w pobliżu bagien na Florydzie, pozostawiając po sobie notes z wyznaniem o morderstwie.
Instagram

„Myślałem, że to miłosierne, że tego właśnie chciała, ale teraz widzę wszystkie błędy, które popełniłem. Wpadłem w panikę. Byłem w szoku.”

W zeszłym miesiącu matka Petito, Nichole Schmidt, złożyła na Florydzie pozew o złą śmierć przeciwko kuratorowi majątku Laundrie. Domaga się ona odszkodowania w wysokości 30 tysięcy dolarów.