sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Uwielbiane przez celebrytów Rancho Mirage świętuje 50 lat

Palm Springs to miejsce, do którego jedzie się, aby być widzianym; sąsiednie Rancho Mirage, cóż, nie tak bardzo. To właśnie dlatego wiele hollywoodzkich gwiazd A-List w połowie XX wieku przeniosło się z Palm Springs – i Los Angeles – do bardziej dyskretnego Rancho Mirage, które w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia jako miasto.

Mieszkali tam Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr, Lucille Ball, Red Skelton, przynajmniej jeden z braci Marx, Bing Crosby, a nawet facet, który grał czarodzieja w Czarnoksiężniku z krainy Oz, zakontraktowany przez MGM aktor charakterystyczny Frank Morgan. Wszyscy szukali wiejskiego stylu życia z dala od imprez i fleszy kamer.

Lawrence Welk, Frank Sinatra, Dinah Shore i Barbara Sinatra na gali Dinah Shore Colgate Winner’s Circle w 1972 roku w Mission Hills Country Club w Rancho Mirage w Kalifornii. Martin Mills/Getty Images

Rancho Mirage od dawna znane jest również jako „plac zabaw prezydentów”, zwłaszcza tych grających w golfa – wszyscy od Eisenhowera po Obamę grali na tym polu, a Gerald i Betty Ford mieszkali tam przez lata. Betty Ford była współzałożycielką Betty Ford Center w mieście w 1982 roku, a także jest domem dla Sunnylands, dawnej posiadłości Annenberg Estate, która obecnie prezentuje projekty mebli projektanta wnętrz Williama Hainesa.

„Sinatra przeniósł się z Palm Springs do Tamarisk; Bing Crosby przeniósł się do Thunderbird Heights, Lucille Ball przeniosła się z Palm Springs do Thunderbird” – mówi agent nieruchomości Keith Markovitz z TTK Represents of Compass, zwracając uwagę na dwa słynne kluby country w Rancho Mirage. „Przeprowadzili się, aby mieć ten wiejski klubowy styl życia” – mówi. Piosenkarka, aktorka i prowadząca talk show Dinah Shore również założyła turniej golfowy The Dinah Shore w Mission Hills Country Club w Rancho Mirage w 1972 roku.

Czytaj również:  Najlepsze oferty Amazon Prime Day dla miłośników telewizji i filmów, od towarów po artykuły do kina domowego

„Sinatra miał zamówiony dom w Rancho Mirage”, zgadza się Melissa Riche, założycielka Preservation Mirage i autorka książki architektonicznej Mod Mirage.

Pierwsza dama Betty Ford przed kliniką Betty Ford w Rancho Mirage w Kalifornii, 1997 r.Bob Riha Jr/WireImage

„Rozstawał się wtedy z Avą Gardner i postanowił zbudować dom w Tamarisk Country Club” – dodaje. Posiadłość Sinatry znajdowała się wzdłuż 17. dołka Tamarisk. „From Here to Eternity właśnie wychodziło i jego kariera się odradzała, a on odsuwał Avę na dalszy plan. Był również bardzo przeciwny wszelkim uprzedzeniom. Tamarisk, założony przez żydowskich emigrantów z Hollywood, nie podlegał żadnym ograniczeniom” – mówi.

Rancho Mirage, które zostało zarejestrowane w 1973 roku, zostało początkowo zakupione i zagospodarowane jako rancza palm daktylowych i pola uprawne 100 lat temu, co czyni je o rok młodszym od osiedla Hollywoodland. Jednak znacznie dłużej ziemia ta była domem dla Agua Caliente Band of Cahuilla Indians.

Markowitz niedawno wystawił na sprzedaż spektakularnie odnowiony historyczny dom w Rancho Mirage za 3,96 miliona dolarów, który jest obecnie w trakcie umowy.

Niedawno odnowiony i wyremontowany klasyczny dom na ranczu w Rancho Mirage w Kalifornii, niedawno wystawiony na sprzedaż przez Keitha Markovitza z TTK Represents of Compass.Lance Gerber

Dom z czterema sypialniami i trzema łazienkami przy Rancho Road poprzedza te wielkie hollywoodzkie przeprowadzki i został wykonany z klasycznego domu w stylu pustynnego rancza z połowy lat czterdziestych XX wieku, pierwotnie pokrytego karmazynowym drewnem. Architekt Sean Lockyer ze Studio AR&D i projektant Anthony Cochran z Anthony Cochran Design przekształcili ten skromny dom, dodając 1700 stóp kwadratowych, aby stworzyć łącznie 3349 stóp kwadratowych powierzchni wewnętrznej i podwyższony profil z oryginalnych ośmiu stóp do 10, a nawet 12 stóp w niektórych częściach.

Jednak wszystko to zostało zrobione bez utraty klasycznego niskiego aspektu pustynnego rancza.

Czytaj również:  Chrissy Teigen i John Legend spodziewają się dziecka prawie dwa lata po stracie ciąży

„Wchodząc do domu, można zobaczyć bryłę z lat 40. z niższymi sufitami i mniejszymi pomieszczeniami mieszkalnymi” – mówi Markovitz. „Następnie, wchodząc do nowego obszaru, pojawiają się sufity o wysokości 10 stóp i znikające ściany prowadzące do zewnętrznego pawilonu. Zarówno kuchnia, jak i główna sypialnia całkowicie otwierają się na basen”

Salon domu otwiera się na ogród.Lance Gerber

Efektem jest kontrastująca przytulna atmosfera, która przechodzi w przewiewną, jasną i otwartą, dając to, co najlepsze z obu światów: intymność połączoną ze świeżym, nowoczesnym stylem. „To jak najlepsze małżeństwo” – mówi Markovitz. „To niesamowite zestawienie, które pięknie się uzupełnia.”

Organiczne spotkanie starego i nowego obejmowało zachowanie oryginalnego basenu w kształcie nerki, tylko z pionowo ułożonymi płytkami i ławkami do opalania; oraz belkowany port samochodowy z 1940 roku, który został wzbogacony o ukrytą ładowarkę do pojazdów elektrycznych. „To naprawdę pomogło zachować wygląd z epoki” – mówi Markovitz.

Chociaż Markovitz nie może powiedzieć, czy w domu kiedykolwiek mieszkały jakieś gwiazdy, jest to wątpliwe. Ale hollywoodzkie marki były sąsiadami.

„Ziemia, na której stoi dom przy Barbara Drive i Rancho Road, była pierwotnie własnością i została zagospodarowana przez hollywoodzkiego prawnika A. Ronalda Burtona. Współpracował z Hal Roach Studios i gwiazdami takimi jak Ronald Reagan. Reprezentował również Hedy Lamarr i sprzedał jej dom za rogiem – obecni właściciele przysięgli mi zachować w tajemnicy lokalizację” – dodaje. „Ludzie tutaj kochają historię, ale kochają też prywatność.”

Latest Posts

Nie przegap