poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Buenos Aires wprowadza dopłaty do międzynarodowych produkcji filmowych

Buenos Aires próbuje przyciągnąć międzynarodowe produkcje nowym rabatem pieniężnym dla projektów, które filmują w latynoamerykańskim mieście.

BA International Production został utworzony przez Ministerstwo Kultury Miasta Buenos Aires i oferuje zwrot 20 procent wydatków, przy czym maksymalna kwota wynosi 600 tysięcy dolarów (75 milionów pesos) na jeden projekt. Cały fundusz składa się z 4 milionów dolarów (491 milionów pesos).

Rabat będzie dostępny dla produkcji filmujących całkowicie lub częściowo w stolicy Argentyny i obejmuje preprodukcję, produkcję i/lub postprodukcję. Produkcje, które mogą być zarówno filmami fabularnymi, jak i serialami fabularnymi, muszą mieć co najmniej cztery dni filmowania w Buenos Aires i wydać minimum 660 000 dolarów (80 milionów pesos), aby zakwalifikować się do wniosku o 20-procentowy rabat gotówkowy.

Ujawniając zachętę produkcyjną, ministerstwo zauważyło, że 70 procent argentyńskich firm produkujących filmy znajduje się w mieście, oferującym ugruntowaną infrastrukturę produkcyjną.

„Kultura jest wielkim źródłem pracy, a przemysł audiowizualny odgrywa coraz ważniejszą rolę w jej rozwoju” – powiedział burmistrz Buenos Aires Horacio Rodríguez Larreta. „Z każdym filmem lub serialem, który jest kręcony w Buenos Aires, jesteśmy w stanie nie tylko pokazać światu to, co najlepsze w naszym mieście, ale także umożliwić tworzenie miejsc pracy dla wielu osób, które utrzymują się bezpośrednio lub pośrednio z przemysłu audiowizualnego. Będziemy zatem towarzyszyć wszystkim tym, którzy chcą wykorzystać potencjał Buenos Aires, aby mogli dalej rozwijać możliwości kulturalne w mieście.”

Buenos Aires będzie oceniać produkcje na podstawie ich potencjalnego wpływu na „krajowy przemysł audiowizualny i powiązane z nim branże, biorąc pod uwagę generowanie zatrudnienia zgodnie z poziomem kwalifikacji i jego powiązanie z łańcuchem audiowizualnym.”

Czytaj również:  Audiochuck zatrudnia Jasona Hocha z Imperative Entertainment do uruchomienia sieci podcastów

Latest Posts

Nie przegap