środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

Candle Media przejmuje hiszpańskojęzyczne studio Exile Content

Należąca do Kevina Mayera i Toma Staggsa firma Candle Media przejęła hiszpańskojęzyczną firmę produkcyjną Exile Content Studio.

Exile zostało założone przez Isaaca Lee, byłego dyrektora ds. treści w Univision i Televisa, i produkuje filmy fabularne, telewizję scenariuszową i nie scenariuszową, a także muzykę i elementy audio. Studio, które ma siedzibę w Los Angeles, ale posiada biura w Mexico City, Madrycie i Miami, tworzy treści dla ponad 550 milionów osób mówiących po hiszpańsku na całym świecie.

Jest to najnowsze z serii przejęć dokonanych przez wspieraną przez Blackstone firmę Candle Media, która ma również większościowy pakiet udziałów w firmie Reese Witherspoon’s Hello Sunshine, nabyła Fauda producenta Faraway Road Productions oraz objęła mniejszościowy pakiet udziałów w firmie medialnej Willa Smitha i Jady Pinkett Smith – Westbrook Inc. Warunki finansowe transakcji z Exile nie zostały ujawnione.

Ostatnie projekty w Exile obejmują serial Netflix Todo Va A Estar Bien, współprodukowany z Diego Luną, HBO docuseries Un Sueño Real, podcast true-crime Sacred Scandal oraz kolekcja Lil’ Heroes NFT.

Studio planuje również produkcję Gente Sana, sześcioczęściowego serialu dokumentalnego na Peacock, serialu scenariuszowego The Illusionist Club oraz filmu fabularnego The Coup, we współpracy z AP productions.

Lee i zespół kierownictwa wyższego szczebla firmy pozostanie w Exile po przejęciu.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Isaac’iem i utalentowanym zespołem Exile”, powiedzieli Mayer i Staggs, współzałożyciele i współzarządzający Candle Media. „Exile stało się liderem w dziedzinie hiszpańskojęzycznych treści, z głębokimi relacjami z wyjątkowymi artystami i twórcami, szeroką produkcją międzyplatformową, zaangażowaniem widzów i doświadczeniem w handlu społecznym. Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią ogromnego wzrostu, który mają przed sobą.”

Czytaj również:  Jigsaw Productions wydaje książkę o kryptowalucie autorstwa Wired (Exclusive)

Latest Posts

Nie przegap