9 czerwca 2022 r. | godz. 18:23

Bill Gates, Tim Cook, Gabby Giffords i reżyser Taika Waititi to tylko niektóre z najznamienitszych nazwisk, które pojawiły się na gali Time 100 w Jazz at Lincoln Center w środę wieczorem, gdzie wystąpiły Mary J. Blige i Miranda Lambert.

Gwiazda Marvela i osoba uhonorowana Simu Liu – grający Shang-Chi w „Legendzie dziesięciu pierścieni” – powitał gości na imprezie, którą nazwał „balem meteorologicznym dla frajerów”, a także zażartował z samego siebie, mówiąc: „Nie jestem nawet jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w uniwersum Marvela… Więc dlaczego ja? Lubię myśleć, że to dlatego, że przełamałem bariery rasowe Azjatów na całym świecie. Ale bądźmy szczerzy, oni pewnie nie mogliby dostać Pete’a Davidsona”

(Davidson również znajdował się na liście światowych ważniaków, ale nie było go na imprezie)

Liu następnie w żartobliwy sposób obrzucił salę wyzwiskami.

Zendaya on the red carpet in a green and black dress.
Uhonorowana została również Zendaya, która również występuje w uniwersum Marvela w filmie „Spider-Man”.
WireImage

Dla Amandy Seyfried, skomentował, że jest w połowie jej hitu Hulu „The Drop Out”, mówiąc „Czuję, że sprawy dla Elizabeth Holmes naprawdę nabierają tempa. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak potoczą się jej losy” (Oszustka Theranos, Holmes, została skazana za oszustwo).

Liu wycelowała również w Elona Muska, który nie wziął udziału w konferencji, zauważając, że sala była pełna ludzi, którzy „mogliby rozbić giełdę jednym Tweetem”, dodając: „Elon, jeśli oglądasz w domu, nie jesteś jedyną osobą, która mogłaby to zrobić. Jesteś po prostu jedyną osobą, która tego chce”

W nieco niezręcznej sytuacji Liu, znany z tego, że uwielbia herbatę Boba, poprosił potentata technologicznego Gatesa o jej spróbowanie, mówiąc: „Szczerze mówiąc, nie wiem, co piją miliarderzy. Przypuszczam, że jakiś płynny napój NFT lub Web 3”, przypominając Gatesowi o napoju z tapioki: „Nie zapomnij żuć”

Czytaj również:  Charlie Sheen oczekuje "spokojnych" i "bardzo zdrowych" Świąt Bożego Narodzenia po tym, jak jego sąsiad rzekomo go zaatakował
Simu Liu cheerings Bill Gates with Boba tea
Miłośnik herbaty Boba, Simu Liu, namówił miliardera Billa Gatesa do spróbowania.
Getty Images dla TIME

Gwiazda „West Side Story” Ariana DeBose, piosenkarka Jazmine Sullivan, ukraińska dziennikarka Sevgil Musayeva i Questlove wygłosili przemówienia. gwiazda „Abbot Elementary” Quinta Brunson wzniosła toast za nauczycieli słowami: „Obyście pewnego dnia zarabiali więcej pieniędzy niż ja”

Wzruszające przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego zostało odtworzone na wideo.

Miranda Lambert, w błyszczącym przebraniu, wystąpiła dla błyszczącej publiczności. „To było przerażające” – usłyszano jej słowa po zejściu ze sceny. A na zakończenie Mary J. Blige poderwała całą salę na nogi piosenką „Family Affair”

Mary J Blige in a blue dress and heels on the red carpet
Mary J. Blige zachwyciła publiczność setem, podczas którego ludzie tańczyli w sukniach.
WireImage

Ku uciesze uczestników musiała powtórzyć część swojego występu z powodu problemów technicznych z kamerami filmującymi specjalny program telewizyjny, ponownie zaśpiewała jedną piosenkę, a następnie zeszła ze sceny.

Gdy kamery przesuwały się, nie udało im się uchwycić jej chwiejnego schodzenia po schodach w szpilkach i sukience, rozglądającej się, by zapytać kogoś w pobliżu: „Czy ktoś mi pomoże?”