1 czerwca 2022 r. | godz. 20:07

Znany prawnik David Hryck został odznaczony prestiżowym medalem Ellis Island.

„Medal ten jest wyrazem uznania dla znaczenia imigracji dla dobrobytu Ameryki oraz uhonorowaniem wkładu, jaki imigranci i ich potomstwo wnieśli w rozwój naszego narodu” – powiedziano nam.

Według Ellis Island Honors Society, które przyznaje medal, jest on wręczany „osobom, które wykazały się wybitnym zaangażowaniem w służbę naszemu narodowi w wymiarze zawodowym, kulturalnym lub obywatelskim”.

Hryck – który reprezentował wiele znanych nazwisk jako adwokat specjalizujący się w sprawach rozrywkowych – jest rodowitym Amerykaninem, ale ma włoskie i wschodnioeuropejskie dziedzictwo.

Był członkiem wielu rad filantropijnych, w tym Fundacji Amy Winehouse, Funduszu Szczęśliwych Serc założonego przez Petrę Nĕmcovą, Funduszu Nagrody Księcia Edynburga za Doskonałość, organizacji humanitarnej Lifeline założonej przez Ich Królewskie Wysokości Księcia Aleksandra i Księżniczkę Katarzynę z Jugosławii, Pencils of Promise oraz Fundacji Mariano Rivery i Maestro Cares założonej przez Marca Anthony’ego.

Hryck jest również członkiem zarządu Center for International Relations and Sustainable Development oraz współprzewodniczącym zarządu Lang Lang International Music Foundation, założonej przez światowej sławy pianistę Lang Langa.

David Hryck in New York
Wśród poprzednich laureatów są George W. Bush, Bill Clinton, Joe Biden, Joe DiMaggio i Frank Sinatra.
Paul Bruinooge/Patrick McMullan

Jest wielu znamienitych laureatów tego medalu, w tym George W. Bush, Bill Clinton, Joe Biden, Joe DiMaggio i Frank Sinatra.

Hryck powiedział Page Six, że był szczególnie zaszczycony otrzymaniem medalu z tej samej okazji co Ruth Bader Ginsberg, która została uznana za jego laureatkę przed swoją śmiercią w 2020 roku. W tym roku również ją uhonorowano, ponieważ ceremonie wręczenia nagród w latach 2020 i 2021 zostały odwołane z powodu COVID-19.

Powiedział, że wspaniała uroczystość na Ellis Island – słynnym miejscu, w którym miliony imigrantów były poddawane procedurom po przybyciu do Stanów Zjednoczonych – uświadomiła mu, jak ważna jest filantropia. „Widzimy, jak wielką wartość ma ona w rzeczywistości” – powiedział.

Czytaj również:  Sydney Sweeney błyszczy w przezroczystej kreacji ciążowej Rihanny z Miu Miu

„To pokora przebywać w otoczeniu tych wszystkich wybitnych ludzi, którzy nie tylko dali pieniądze, ale pobrudzili sobie ręce i wykorzystali swoje wybitne umysły lub sławę do rzeczywistych celów” – dodał.