13 lipca 2022 | 7:51pm

Jeden z prawników zaangażowanych w wiele trwających procesów przeciwko Erice Jayne w dziwaczny sposób ogłosił, że próbuje kupić były dom jej i Toma Girardiego.

Ronald Richards – były adwokat syndyka w sprawie upadłości Girardiego i obecny adwokat w procesie o oszustwo o wartości 5 milionów dolarów przeciwko Jayne – ogłosił w środę na Instagramie, że wraz z żoną Lauren Boyette-Richards złożył ofertę o wartości 6,9 miliona dolarów na posiadłość w Pasadenie w Kalifornii.

Ronald zażartował, że ma nadzieję „mieć [Jayne’s] zeznania tam wraz z innymi graczami w sprawie” i chce, aby jego „zwolennicy” „zobaczyli, jak pieniądze ofiar zostały wydane” przez gwiazdę „The Real Housewives of Beverly Hills” i jej zrażonego męża.

„Użyjemy go również do publicznego forum na temat działań związanych z pierwszą poprawką, coś, czemu Erika i jej zespół prawny zdecydowanie się sprzeciwiają” – twierdził. „Chcą tajnych przesłuchań i procesów, a nie publicznej kontroli”.

Erika Jayne
Przeciwny prawnik w jednym z trwających procesów Eriki Jayne złożył ofertę na jej byłą rezydencję.
FilmMagic

Jayne – która ma historię dostawania się do spatów w mediach społecznościowych z Twitter-happy prawnikiem – odpowiedziała na post, „Uhhh jak zamierzasz dostać to 'muzeum’ przez stowarzyszenie właścicieli domów? Myślę, że oni lubią swoją prywatność.”

„Wiedziałam, że ty i twoja żona jesteście SUPER FANAMI…. To naprawdę to potwierdza”, Jayne napisała do Ronalda w innym komentarzu przed zapytaniem Lauren, „Czy przeszkadza ci, że twój mąż jest OBSESJĄ na moim punkcie?”

Front view of Tom Girardi and Erika Jayne's old Pasadena house
Ronald Richards i żona Lauren Boyette-Richards wylicytowali 6,9 miliona dolarów.
Compass

Lauren odpowiedziała, że Jayne nie powinna sobie „schlebiać” i twierdziła, że oboje „nigdy nawet nie widzieli programu”, podczas gdy Ronald upierał się, że jest jedynie „fanem sprawiedliwości!”

„Wciąż próbuje pomóc ofiarom. Won’t stop until they get everything they are owed,” dodał na swoim Instagram Story.

Na początku tego tygodnia Lauren wyciekły rzekome DM-y od Jayne, które nakłaniały ją do „trzymania się z dala” od jej problemów prawnych i „uważania”, ponieważ Ronald wkrótce „zwróci się” przeciwko niej.

Czytaj również:  Najbardziej wyuzdane momenty Ivany Trump: 'Nie daj się zwariować - zdobądź wszystko!'
Backyard view of Tom Girardi and Erika Jayne's old Pasadena house
Ronald powiedział, że chce zdeponować Jayne w posiadłości w Pasadenie, Kalifornia.
Compass

„Dlaczego uważasz, że on 'zwróciłby się przeciwko mnie’? On nie jest taki jak Tom…” Odpowiedziała Lauren, na co Jayne rzekomo odpowiedziała: „Lauren, on jest Tomem.”

„Dlaczego ktoś miałby atakować moją małżonkę, a następnie udawać, że jest zaniepokojony?” Ronald zatweetował w odpowiedzi na wiadomości swojej żony, prawdopodobnie odnosząc się do poprzedniego rzekomego komentarza na Instagramie z konta Jayne, który brzmiał: „Lauren, wróć na czworaka i weź go w dupę od tej bestii, z którą jesteś żonaty 🍆💦.”

Aerial view of Tom Girardi and Erika Jayne's old Pasadena house
Chce również, aby jego zwolennicy w mediach społecznościowych „zobaczyli, jak zostały wydane pieniądze ofiar.”
Compass

Jeśli chodzi o pałac w Pasadenie, o którym mowa, Ronald powiedział swoim obserwatorom na Instagramie, że nieruchomość zostanie „odnowiona i zlikwidowana po wypłacie wpływów z Estate.”

„Mamy nadzieję, że nie będzie dalszych opóźnień w sprzedaży tego niszczejącego aktywa, którego kapitał własny ulega comiesięcznej erozji” – napisał. „Zawrzyjmy wreszcie umowę.”

Niektórzy użytkownicy Instagrama czuli, że oferta była „nieetyczna biorąc pod uwagę [Ronald’s] zaangażowanie”, podczas gdy inni chwalili ją jako „gangsterski styl typu ruchu 🔥.”

Tom Giardi and Erika Jayne on an episode of
Jayne nigdy nie była wymieniona jako właściciel nieruchomości, która należała do jej zrażonego męża, Toma Girardiego.
Bravo

A niektórzy – być może fani dramatycznego reality show Bravo – komentowali takie rzeczy jak: „😂😂😂😂 jesteś taka niechlujna.”

Wystawny, śródziemnomorski styl oszołoma poszedł do zamknięcia w marcu po spędzeniu prawie roku na rynku bez żadnych ofert.

Początkowo wystawiony na sprzedaż za 13 milionów dolarów w maju zeszłego roku, cena została obniżona po raz piąty do zaledwie 7,98 miliona dolarów, co nadal stanowi ponad milion dolarów powyżej oferty Ronalda.

Tom Girardi wearing a gray suit at an opening party for an art exhibit in 2018
W listopadzie 2020 roku złożyła pozew o rozwód z Girardim.
Getty Images dla Annenberg Space

Wieloletni dom Girardiego – który kupił w 1980 roku za 1,3 miliona dolarów – został wcześniej zajęty przez bank, ponieważ zhańbiony były adwokat nie miał już zbyt wielu aktywów. Następnie pod koniec 2020 roku biuro szeryfa Los Angeles umieściło niedobrowolny zastaw na posiadłości po tym, jak nie zapłacił on podatków od nieruchomości.

Czytaj również:  Czy Morrissey skłamał o śledztwie Secret Service w sprawie jego przechwałek o morderstwie Trumpa?

Współzałożyciel nieistniejącej już firmy prawniczej Girardi & Keese rzekomo sprzeniewierzył miliony dolarów z ugody przeznaczonej dla ofiar katastrofy lotniczej, co – pośród innych spraw sądowych – zmusiło go do bankructwa.

83-latek miał pozostać pod adresem w Pasadenie do czasu znalezienia kupca, ale został przeniesiony do ośrodka opieki po diagnozie późnego stadium Alzheimera i demencji w marcu zeszłego roku.

Dining room of Tom Girardi and Erika Jayne's old Pasadena house
Jayne zapytała Lauren, „Czy przeszkadza ci, że twój mąż jest OBSESJĄ na moim punkcie?”
Compass

Jeśli chodzi o Jayne, to nadal zaprzecza ona, że miała jakąkolwiek wiedzę o rzekomych występkach Girardiego i odmówiła wykrztuszenia pieniędzy, aktywów i informacji.

Piosenkarka „Pretty Mess”, 51, złożyła pozew o rozwód w listopadzie 2020 roku po prawie 21 latach małżeństwa i obecnie mieszka w skromnym domu do wynajęcia.