poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Ostatnie posty

ARRI wprowadza na rynek nową kamerę Alexa 35, a pierwsze produkcje już trwają

Około 500 gości z hollywoodzkiego środowiska operatorskiego przybyło we wtorek wieczorem do teatru DGA na debiut Alexy 35, następcy popularnej Alexy Mini, kamery 4K Super 35 wiodącego producenta kamer filmowych ARRI – i już przyciągnęła ona kilku czołowych autorów zdjęć.

W tym tygodniu trzykrotny zdobywca Oscara, operator Robert Richardson (The Aviator) rozpocznie zdjęcia do reżyserowanego przez Bena Afflecka dramatu o byłym szefie Nike, Sonny’m Vaccaro, przy użyciu jednej z pierwszych nowych kamer, jak poinformowali przedstawiciele ARRI The Hollywood Reporter. Ponadto, trzykrotny zdobywca Oscara, DP Emmanuel „Chivo” Lubezki (The Revenant) i sześciokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Bruno Delbonnel (The Tragedy of Macbeth) użyją Alexy 35 podczas kręcenia serialu Apple TV+ Alfonso Cuarona Disclaimer.

Alexa 35 wprowadza pierwszy od 12 lat nowy sensor ARRI: sensor 4.6K z 17 stopniami zakresu dynamicznego (więcej niż obecna Alexa) oraz, jak twierdzi firma, ulepszone działanie przy słabym oświetleniu i bogatsze kolory. Kamera będzie oficjalnie dostępna w lipcu, a jej cena katalogowa wyniesie 77 940 dolarów.

W ramach premiery ARRI wypuściło serię 11 filmów krótkometrażowych opartych na temacie „Spotkania”, w których wykorzystano prototypy kamer. Autorem zdjęć jest Erik Messerschmidt, zdobywca Oscara za film Mank (jego krótkometrażowy film „Encounters” nosi tytuł The Swing); Ari Wegner, nominowany w tym roku do Oscara za film The Power of the Dog (Encounter’s Sweetheart); James Friend, laureat nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za zdjęcia do filmu Patrick Melrose (Encounter’s The Siren), Christophe Graillot, Bárbara Álvarez, Nikolaus Summerer i Yoshikatsu Date.

„Alexa 35 to naprawdę ekscytujący krok naprzód dla ARRI” – mówi Messerschmidt, który uczestniczył w premierze.

Podczas prezentacji ARRI przedstawiło nową kolorystykę systemu kamerowego „Reveal” (która jest również kompatybilna wstecz). Kamera jest przystosowana do współpracy z różnymi obiektywami, w tym anamorficznymi i sferycznymi, Super 35 i wielkoformatowymi, a także posiada wybór akcesoriów i nowych aplikacji do obiegu pracy. Wszystkie aktualizacje, jak twierdzi dyrektor zarządzający Stephan Schenk, są wynikiem opinii klientów.

Czytaj również:  "Kochamy Cię Johnny!": Depp traktowany jak gwiazda rocka w Arabii Saudyjskiej

We wtorek w Berlinie i Nowym Jorku odbyły się również imprezy z okazji premiery Alexy 35. W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne debiuty aparatów w takich międzynarodowych miastach jak Toronto, Londyn i Vancouver.

Latest Posts

Nie przegap