czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Barack Obama ujawnia ulubione filmy, muzykę i książki 2023 roku: „Oppenheimer”, „Air” i „Leave the World Behind” znalazły się na liście

Nadeszła ta pora roku, kiedy Barack Obama co roku dzieli się swoimi ulubionymi filmami, książkami i muzyką.

„Jak zwykle o tej porze roku, chciałem podzielić się moimi ulubionymi książkami, filmami i muzyką z 2023 roku” – napisał były prezydent w mediach społecznościowych, prosząc swoich zwolenników o komentowanie swoich ulubionych.

W typowy dla siebie sposób, Obama udostępnił osobne posty dla każdego medium, zaczynając od wymienienia swoich wyborów najlepszych książek roku, w tym The Heaven & Earth Grocery Store , Earth Grocery Store (James McBride), The Maniac (Benjamin Labatut), Poverty, by America (Matthew Desmond), How to Say Babylon (Safiya Sinclair), The Wager (David Grann), Chip War (Chris Miller) i The Vaster Wilds (Lauren Groff).

Jego inne najlepsze wybory to Humanly Possible (Sarah Bakewell), King: A Life (Jonathan Eig), The Covenant of Water (Abraham Verghese), The Best Minds (Jonathan Rosen), All the Sinners Bleed(S.A. Cosby), The Kingdom, the Power, and the Glory (Tim Alberta), Some People Need Killing (Patricia Evangelista) i This Other Eden (Paul Harding).

Następny był jego ulubiony film roku, w którym znalazły się trzy filmy wyprodukowane przez jego i Michelle Obamy firmę produkcyjną Higher Ground. W poście napisał: „Jestem stronniczy, ponieważ te filmy zostały wyprodukowane przez Higher Ground, ale w rzeczywistości są to trzy najlepsze filmy, jakie widziałem w tym roku”: Rustin, Leave the World Behind i American Symphony.

Były prezydent odniósł się również do historycznych strajków Writers Guild of America i SAG-AFTRA, które miały miejsce na początku tego roku. W podpisie napisał: „Pisarze i aktorzy strajkowali, aby bronić lepszych warunków pracy i ochrony. Doprowadziło to do ważnych zmian, które przekształcą branżę na lepsze. Oto kilka filmów, które odzwierciedlają ich ciężką pracę w ciągu ostatniego roku.”

Czytaj również:  ITV wyznacza na grudzień datę premiery streamera ITVX, wspieranego przez reklamy

Inne filmy na jego liście to The Holdovers, Blackberry, Oppenheimer, American Fiction, Anatomy of a Fall, Monster, Past Lives, Air, Polite Society i A Thousand and One.

W czwartek, dzień po ujawnieniu swoich najlepszych filmów, Obama wziął udział w X, dawniej Twitter, aby podzielić się, że właśnie obejrzał The Color Purple i „pokochał go” i „dodaje go do tej listy jako jeden z moich ulubionych filmów roku.”

Obama podzielił się również w piątek swoimi ulubionymi piosenkami z tego roku, w tym „TQG” (Karol G i Shakira), „Cobra” (Megan Thee Stallion), „Water” (Tyla) i „America Has A Problem” (Beyoncé ft. Kendrick Lamar).

Inne utwory, które znalazły się na liście to „The Returner” (Allison Russell), „My Love Mine All Mine” (Mitski), „Sittin’ on Top of the World” (Burna Boy ft. 21 Savage), „Toxic Trait” (Stormy ft. Fredo), „La Bebe (Remix)” (Yng Lvcas i Peso Pluma), „Crazy Love” (Rita Wilson i Keith Urban), „Road to Freedom” (Lenny Kravitz) i „It Never Went Away” (Jon Batiste).

Aktualizacja z 29 grudnia z listą ulubionej muzyki Obamy.

Latest Posts

Nie przegap