poniedziałek, 20 maja, 2024

Ostatnie posty

Billy Crystal’s 'Mr. Saturday Night’ zamknie się na Broadwayu we wrześniu

Pan Sobotniej Nocy’kończy się na Broadwayu.

Nominowane do nagrody Tony przedstawienie sceniczne, którego współautorem i odtwórcą głównej roli jest Billy Crystal, zakończy swoją działalność w Nederlander Theatre 4 września. Przedstawienie pierwotnie zostało otwarte 31 marca po ograniczonym zaangażowaniu w Barrington Stage w październiku 2021 roku.

„Przyniesienie Pana Sobotniej Nocy na scenę Broadwayu i doświadczenie śmiechu i łez, które ten spektakl generuje, było naprawdę jednym z najważniejszych punktów mojej kariery” – powiedział Billy Crystal w niedzielnym oświadczeniu. „To było radosne doświadczenie, aby zadebiutować w komedii muzycznej w wieku 74 lat i dziękuję wszystkim zaangażowanym”.

Crystal poszedł dalej, aby uczcić swoich współautorów Lowell Ganz i Babaloo Mandel, reżysera Johna Rando, kompozytora i autora tekstów Jason Robert Brown i Amanda Green, dyrektora muzycznego David O, trenera wokalnego David Stroud, choreografa Ellenore Scott, Scott Pask i „cały zespół projektowy” spektaklu Dalej dziękuje muzykom i załodze, „fantastycznej obsadzie” i partnerowi produkcyjnemu Jimmy’emu Nederlanderowi.

„Postać Buddy’ego Younga Jr. była częścią mojego życia przez wiele dekad i jestem zaszczycony, że mogłem podzielić się nią z widzami w Nederlander Theatre” – podsumował Crystal.

Spektakl oparty jest na filmie Columbia Pictures o tym samym tytule, który był nie tylko główną rolą dla cenionego Crystala, ale także jego debiutem reżyserskim.

Crystal ma już w planach projekt po-Broadway’u – aktor rozpoczyna preprodukcję serialu AppleTV+ Before. Komik, aktor i scenarzysta wystąpi w serialu i zajmie się jego produkcją wraz z nagrodzonym Oscarem scenarzystą Ericiem Rothem i nagrodzonym Oscarem reżyserem Barrym Levinsonem.

Mr. Saturday Night był powrotem na Broadway dla Crystala, zdobywcy nagród Tony i Emmy. Wcześniej występował w solowym spektaklu z 2004 roku 700 Sundays i jego powrotnym engagement z 2013 roku.

Przedstawienie sceniczne staje się najnowszym z sezonu pandemicznego 2021-2022, który ogłosił, że będzie zamknięty jesienią. Inne to Dear Evan Hansen, Come From Away i Tina: The Tina Turner Musical.

Czytaj również:  2023 MTV Movie & TV Awards nie odbędzie się na żywo

Latest Posts

Nie przegap