niedziela, 26 maja, 2024

Ostatnie posty

Box Office: top Gun 2″ zdobywa rekordowe 86 mln dolarów w drugi weekend, 549 mln dolarów na całym świecie

„Top Gun: Maverick” odnotowuje najniższy spadek w historii filmów otwieranych za 100 milionów dolarów lub więcej, stając się jednocześnie największym filmem Toma Cruise’a w USA.

Top Gun Josepha Kosinskiego : Maverick nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia.

Film Paramountu i Skydance, w którym główną rolę gra Tom Cruise, w drugi weekend radzi sobie znakomicie. Sequel zarobił 90 milionów dolarów i może pochwalić się najmniejszym w historii spadkiem – 29 procent – w przypadku filmu, który otworzył się w kraju za 100 milionów dolarów lub więcej. Shrek 2 , który w 2004 roku otworzył się z wynikiem 108 milionów dolarów, zanotował 33-procentowy spadek, według danych Comscore.

W niedzielę szacunki Paramountu wynosiły 86 milionów dolarów, ale lepszy niż oczekiwano ruch na ekranie spowodował wzrost tej liczby.

Top Gun: Maverick zarobił do niedzieli 295,6 miliona dolarów w Ameryce Północnej i 557,2 miliona dolarów na całym świecie. Top Gun 2 nadal utrzymuje się na wysokim poziomie za oceanem, gdzie również nie traci na popularności. W ten weekend zarobił kolejne 85,8 miliona dolarów, a jego łączna suma za granicą wyniosła 261,6 miliona dolarów. (Rzeczywiste liczby z weekendu również za granicą przekroczyły niedzielne szacunki).

W sobotę, Top Gun: Maverick stał się najlepiej zarabiającym filmem Cruise’a w kraju, przebijając Wojnę światów z 2005 roku (243,3 mln dolarów), bez uwzględnienia inflacji. To wszystko po tym, jak wyprzedził pierwszego Top Gun (180,3 mln $) oraz filmy Cruise’a Mission: Impossible, w tym ostatniej części, Mission: Impossible – Fallout (220,2 mln USD).

Na arenie międzynarodowej, Top Gun: Maverick jest już znacznie powyżej 176 milionów dolarów zarobionych przez pierwszego Top Gun, bez uwzględnienia inflacji. Wielka Brytania prowadzi z 39,7 milionami dolarów. Nie dorównuje on jednak wielu ostatnim Mission: Impossible w zagranicznym box office. Jednym z powodów jest fakt, że sequel nie zostanie wydany ani w Chinach, ani w Rosji.

Czytaj również:  MTV Movie & TV Awards: skecze, przemówienia i klipy "Best of" w obliczu strajku scenarzystów

Ogólny wynik filmu jest wielką wygraną dla letniego box office’u i pokazuje, że ludzie chętnie wracają do kin po dwóch latach nielicznych hollywoodzkich produkcji spowodowanych pandemią.

W Ameryce Północnej, Top Gun: Maverick ma pole gry w dużej mierze dla siebie aż do następnego weekendu, kiedy to Jurassic World: Dominium pojawi się w Stanach Zjednoczonych

Za oceanem, Jurassic World 3 rozpoczął otwarcie w połowie tygodnia na 15 rynkach, a jego szacunkowa łączna suma do piątku wyniosła 55,5 miliona dolarów. Szczególnie dobrze radzi sobie w Meksyku, Brazylii i we Włoszech.

Inne ważne wydarzenia weekendu to przekroczenie progu 900 milionów dolarów przez film Marvela i Disneya Doktor Strange w Multiwersum Szaleństwa, co jest nie lada wyczynem. Film znalazł się na drugim miejscu w kraju z 9,3 mln dolarów w piątej edycji, a jego łączna wartość w kraju wynosi 388,7 mln dolarów. Za granicą film zarobił 520,7 miliona dolarów, a jego łączna suma wynosi 909,4 miliona dolarów.

W innym miejscu festiwalu w Cannes film Davida Cronenberga Zbrodnie przyszłości zarobił rozczarowujący 1 milion dolarów. Neon wprowadził film do 773 kin, co jest dużym zasięgiem jak na tytuł specjalistyczny. Film znalazł się na 10. miejscu.

Film A24 „Wszystko naraz” nadal jest głównym wydarzeniem w kinach specjalnych, ponieważ w 11. weekend osiągnął 60 milionów dolarów, zarabiając 2 miliony dolarów i osiągając 60,5 miliona dolarów.

5 czerwca, godz. 7:40 Aktualizacja danych szacunkowych.
6 czerwca, godz. 7:25 Aktualizacja ostatecznych danych dotyczących weekendu krajowego.
6 czerwca, godz. 15:00 Aktualizacja ostatecznych danych dotyczących weekendu międzynarodowego.

Ta historia została po raz pierwszy opublikowana 3 czerwca o godz. 7:38

Biuletyny informacyjne THR

Zapisz się, aby otrzymywać codziennie wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap