środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

Burmistrz L.A. Karen Bass odwołuje nakaz rozświetlenia znaku Hollywood

Nowo mianowana burmistrz Los Angeles, Karen Bass, uchyliła nakaz oświetlenia znaku Hollywood.

Jej poprzednik, Eric Garcetti, podpisał zamówienie 11 grudnia, jego ostatni dzień na stanowisku, zauważając, że 100. rocznica znaku zbliża się w 2023 roku. „Nie ma chyba bardziej znaczącego symbolu na świecie i w obywatelskiej wyobraźni Los Angeles niż Znak Hollywood” – napisał, dodając: „Jako że stulecie znaku Hollywood zbliża się w nadchodzących miesiącach, wydaje się właściwe, aby oprzeć się na tych udanych wysiłkach, aby oświetlić najsłynniejszy punkt orientacyjny naszego miasta”

Garcetti nakreślił 18-miesięczny program pilotażowy, w którym zastosowana zostanie „nowa technologia, która pozwoli zobaczyć znak w nocy przy specjalnych okazjach” Ta nowa technologia została przetestowana przez Hollywood Sign Trust, organizację non-profit, która utrzymuje znak.

„Znak był pierwotnie zawsze oświetlony, ale co zrozumiałe, sąsiedzi i inni martwili się o wpływ oświetlenia znaku na ich sąsiedztwo” – napisał. „Testy pokazały, jak nowe technologie mogą skupić światła i pomóc zmniejszyć wpływ świateł na dzikie zwierzęta i światło otoczenia na lokalnych mieszkańców.”

Zamówienie wymagało, aby znak był oświetlony nie więcej niż sześć razy w roku i nie więcej niż trzy dni na oświetlenie.

Trust miał być odpowiedzialny za koszty wszystkich usług miejskich i innych wydatków powstałych w związku z oświetleniem.

Bass uchyliła dyrektywę w środę, donosi Los Angeles Times. Jej rzecznik Zach Seidl powiedział Times, że uchyliła dyrektywę „ponieważ były obawy co do legalności rozkazu.”

Pomysł oświetlenia znaku Hollywood przez lata przyciągał głosy sprzeciwu ze strony grup, w tym Friends of Griffith Park i Hollywoodland Homeowners Assn. oraz lokalnych mieszkańców, którzy powołują się na obawy związane z ochroną środowiska, ruchem ulicznym i bezpieczeństwem, które mogą pojawić się w rezultacie.

The Hollywood Reporter skontaktował się z biurem Bassa w celu uzyskania dodatkowego komentarza.

Czytaj również:  Baby Yoda powraca do "Saturday Night Live" w programie "Weekend Update"

Latest Posts

Nie przegap