20 czerwca 2022 | 22:20

Julia Haart i jej były, Silvio Scaglia, którzy zostali uwikłani w niechlujny rozwód, teraz idą na wojnę o polityczną zbiórkę pieniędzy zaplanowaną na wtorek w ich byłym domu małżeńskim.

Słyszeliśmy, że Haart – która obecnie kręci drugi sezon swojego reality show Netflix „My Unorthodox Life” – zaplanowała fundraiser pro choice dla polityka Beto O’Rourke w ten wtorek z wielkimi nazwiskami, w tym NY Attorney General Leticia James na liście gości.

Wydarzenie, które ma się odbyć na tarasie multimilionowego apartamentu byłej pary przy Vestry Street wisi na włosku, a były Scaglia sprzeciwia się, ponieważ nie dał zgody na wykorzystanie przestrzeni.

Źródła mówią nam, że „firma zarządzająca budynkiem, za pana Scaglia, została poinstruowana, aby nie wpuszczać nikogo, kto nie jest mieszkańcem apartamentu”

Słyszeliśmy, że prawnicy byli tam i z powrotem w związku z tym wydarzeniem, z Scaglia „sprzeciwiającym się” użyciu tarasu przez Haart, szczególnie.

Dom jest własnością Scaglia’s Freedom Holdings. W maju wicekanclerz Morgan T. Zurn z Delaware Court of Chancery oświadczył, że pomimo wcześniejszych twierdzeń Haart, nie jest ona właścicielem połowy Freedom Holdings.

Picture of Julia Haart and Silvio Scaglia on the carpet at an event.
Para wzięła ślub w 2019 roku i rozstała się w lutym.
Dimitrios Kambouris

Powiedziano nam, że to, jak podzielony zostanie majątek pary – w tym mieszkanie – zostanie rozstrzygnięte w nadchodzącej sprawie rozwodowej.

Prawnicy Haarta mówią nam: „Jakkolwiek [the apartment] jest własnością, to jest jej dom i ma pełne prawo i pozycję do każdego cala tego domu.”

Twierdzą, że ostatni dustup ma być kolejnym sposobem na „zrujnowanie jej reputacji i zawstydzenie jej” „To jest jego torturowanie jej, to jest gra. To szarada” – mówią jej adwokaci.

Czytaj również:  Celine Dion powraca do mody na okładce Vogue France: "Ujawniam swoje piękno" w wieku 55 lat

Prawnik Scaglia’s Freedom Holdings, który dał do zrozumienia, że nie sprzeciwia się polityce wydarzenia, mówi nam: „Chodzi o rządy prawa i kwestię własności orzeczoną przez sędziego Delaware Chancery”.

Wicekanclerz Zurn napisał w dokumentach sądowych: „Stwierdzam, że Haart nie jest właścicielem pięćdziesięciu procent akcji uprzywilejowanych Freedom.”

„Trzeba zapytać właściciela, wynajmującego”, mówi nam prawnik firmy Scaglia. „Zaprosiłem prawnika [for Haart], aby do mnie zadzwonił. Pani Haart mogła zapytać 'Czy mogę skorzystać z tarasu? . A przy okazji pomyliłam się co do żądania 50%.’ To mogła być dyskusja” Adwokat zarzucił jej również, że „nawet nie dała znać, że to planuje.”

Julia Haart in a leather jumpsuit on a red carpet.
Haart jest gwiazdą reality show Netflixa „My Unorthodox Life.”
NBCU Photo Bank via Getty Images

Haart i Scaglia mieli kontrowersyjne rozstanie, przy czym Haart złożyła pozew o rozwód w lutym, zaledwie kilka godzin po tym, jak została bezceremonialnie zwolniona z Freedom Holding’s Elite World Group.

Od tego czasu są w ciągłej waśni z obu stron rzucając zarzuty na siebie.

Scaglia twierdzi, że Haart ukradła Elite World Group, aby sfinansować swój wystawny styl życia, kupując ubrania od projektantów i robiąc sobie cycki za „firmowy grosz” Haart nazwał oskarżenia „niedorzecznymi” i powiedział: „Nigdy nie wziąłem ani grosza, który nie należał do mnie”

Walczyli również o firmowego Bentleya wartego 132 tys. dolarów.