niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Byli dyrektorzy HBO Europe uruchamiają rumuńską spółkę telewizyjną

Byli dyrektorzy HBO Europe, Jonathan Young i Ioannina Pavel, założyli nową firmę produkcyjną, May One, której celem jest rozwój i produkcja wysokiej klasy dramatów telewizyjnych w Rumunii dla lokalnej i międzynarodowej publiczności.

Weterani telewizji byli zaangażowani w kilka głośnych produkcji HBO kręconych w Europie Wschodniej, w tym wielokrotnie nagradzany polski serial Wataha , rumuńsko-niemiecki
thriller Hackerville oraz zimnowojenny dramat szpiegowski HBO Max Spy/Master , który miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Berlinie w zeszłym roku.

Spy/MasterMax

Jako wiceprezes ds. produkcji oryginalnych w HBO Europe, Young nadzorował program oryginalnych seriali HBO w języku lokalnym w regionie. Pavel zaczynał jako kierownik ds. rozwoju w HBO Romania, pracując nad takimi serialami jak gangsterski dramat Umbre i Hackerville, zanim zajął się produkcją różnych seriali, od romantycznego dramatu Ruxx po Spy/Master.

May One będzie mieć siedzibę w Bukareszcie i planuje rozwijać, produkować i koprodukować wysokiej klasy seriale kręcone w Rumunii, współpracując zarówno z lokalnymi, jak i międzynarodowymi talentami.

Pierwsze zlecenie firmy, Subteran, dla Netflix, jest obecnie kręcone. Dramat kryminalny, koprodukcja z producentem Spy/Master Tudorem Reu z Mobra Films, jest dziełem scenarzysty The Bill Steve’a Bailie i opowiada o matce pracującej w branży IT, która pod przykrywką walczy z grupą przestępców z Bukaresztu.

„Rumunia jest wylęgarnią kreatywności, a kraj ten stanowi kuszące i fascynujące tło dla telewizji” – mówi Young. „Dzięki naszej wiedzy i sieci kontaktów w tej tętniącej życiem, ekscytującej przestrzeni chcemy być ośrodkiem dla lokalnych talentów, przyciągać współpracę i tworzyć wysokiej jakości dramaty, które wprowadzą inny smak do międzynarodowej publiczności.”

„Tutaj w Rumunii mamy pomysły, których nie można znaleźć nigdzie indziej i kreatywny talent, który je wspiera”, mówi Pavel. „Naszym celem jest podniesienie ich na wyższy poziom dla lokalnej i globalnej publiczności, wykorzystując naszą unikalną wizję i krajobraz do tworzenia odważnych, gatunkowych programów, które czują się wyjątkowe i charakterystyczne, ale mają szeroki urok.”

Czytaj również:  Bowen Yang w "Wyspie ognia": Recenzja filmu

Latest Posts

Nie przegap