poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Christopher Nolan czuje się „świetnie w branży filmowej” po sukcesie „Oppenheimera

Christopher Nolan spogląda wstecz na swój sztandarowy rok w Hollywood dzięki Oppenheimerowi, a także na obecny stan krajobrazu kinowego.

Letni box office odnotował bardzo potrzebne odrodzenie po pandemii COVID-19, w wyniku której kina zostały zamknięte. Ale film Nolana i Barbie Grety Gerwig pomogły przyciągnąć kinomanów z powrotem w dużej liczbie.

Oppenheimer zarobił 952 miliony dolarów, co nie tylko podekscytowało filmowca, ale także cieszy się z przyszłości filmów w ogóle.

„Właśnie nakręciłem trzygodzinny film o Robercie Oppenheimerze, który ma kategorię wiekową R i jest w połowie czarno-biały – i zarobił miliard dolarów. Oczywiście uważam, że filmy radzą sobie świetnie”, powiedział niedawno Nolan w wywiadzie dla magazynu Empire, śmiejąc się. „Szalone jest to, że jest to dosłownie najbardziej udany film, jaki kiedykolwiek nakręciłem”

Kontynuował: „Robię to od 20 lat, a w Wielkiej Brytanii jest to mój najbardziej dochodowy film. Czuję się więc dobrze, jeśli chodzi o stan branży filmowej, bazując na własnym doświadczeniu. Ale także widząc, jak inne filmy się wybijają, widząc, jak widzowie wracają”

Nolan powiedział również, że przez całe lato on i jego żona-producentka, Emma Thomas, zakradali się do kin, aby na własne oczy zobaczyć reakcję publiczności – doświadczenie, które nazwał „niezwykłym” i „dość przytłaczającym”

„Pragnienie widzów, aby być zaskoczonym, aby zobaczyć coś nowego, aby zobaczyć coś, czego nie wiedzieli, że chcą, to zawsze była najpotężniejsza siła w filmie kinowym” – dodał reżyser The Dark Knight . „Wspaniale było to zobaczyć w tym roku”

Oppenheimer jest obecnie dostępny do wypożyczenia lub kupienia na VOD i platformach cyfrowych.

Czytaj również:  Cannes First Look: Maggie Q w thrillerze akcji "Fear the Night

Latest Posts

Nie przegap