24 marca 2023 r. |20:41

Dick Van Dyke wraca do zdrowia po tym, jak odniósł drobne obrażenia w wypadku samochodowym na początku tego miesiąca.

97-latek promieniał podczas jazdy samochodem wraz ze swoją 51-letnią żoną, Arlene Silver, na pierwszych zdjęciach od czasu wypadku samochodowego uzyskanych przez DailyMail.

Pomimo swojego pogodnego usposobienia, aktor miał szwy na brodzie. Jednak zaznaczył, że jest już prawie w pełni sił.

„Czuję się dobrze, tylko obolały cały,” powiedział paps w piątek. „Poduszki powietrzne nie zostały wdrożone, więc po prostu miałem face plant prosto w kierownicę i to sprawiło, że byłem trochę głupszy”

Następnie żartobliwie zażartował, że „ma się dobrze”, ponieważ ma 97 lat i wszyscy jego „przyjaciele nie żyją.”

Na swoje wyjście, konferansjer założył czarno-szarą koszulę z długim rękawem, którą sparował z szarymi dżinsami, czarnymi butami i swoją obrączką.

Gwiazda filmu i telewizji doznała niewielkich obrażeń w wyniku wypadku.
Splash/Coleman-Rayner

15 marca TMZ podało, że Van Dyke prowadził swojego Lexusa LS 500 w Malibu w Kalifornii, kiedy deszczowe warunki pogodowe spowodowały, że jego pojazd wpadł w poślizg przed rozbiciem się o bramę.

Gdy policja przybyła na miejsce zdarzenia, znalazła Van Dyke’a za kierownicą swojego samochodu, gdzie później został opatrzony przez sanitariuszy z powodu drobnych obrażeń.

W tym czasie gwiazda „Mary Poppins” została z zakrwawionymi ustami i nosem, a także możliwym wstrząśnieniem mózgu.

Odmówił transportu do lokalnego szpitala na leczenie.
Splash/Coleman-Rayner

Jednak podobno odrzucił ofertę udania się do lokalnego szpitala i zamiast tego udał się do domu z przyjacielem, który po niego przyjechał.

Chociaż oficerowie powiedzieli, że narkotyki i alkohol nie były zaangażowane w wypadek Van Dyke’a, władze złożyły dokumenty do DMV z prośbą o ponowne przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy przez gwiazdę filmową i telewizyjną, najwyraźniej ze względu na jego wiek.

Splash/Coleman-Rayner

Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar
Czytaj również:  Al B. Sure! wydaje się insynuować, że Sean 'Diddy' Combs odegrał rolę w jego śpiączce w 2022 roku

Prawie 10 lat temu Van Dyke wyszedł bez szwanku po tym, jak jego Jaguar zapalił się podczas jazdy autostradą w Los Angeles.

W tym czasie oficerowie powiedzieli, że świadkowie zgłosili płomienie i powiedzieli, że starszy mężczyzna był pochylony za kierownicą ognistego samochodu.

A picture of Dick Van Dyke's burnt car.
Van Dyke brał udział w innej kolizji w 2013 roku, gdzie jego samochód stanął w płomieniach.
Dick Van Dyke

(Obserwator Jason Pennington pomógł Van Dyke’owi wydostać się z płonącego pojazdu.

„Jestem cały 'musisz się wydostać, musisz się wydostać’, a on mówi 'Nic mi nie jest, nic mi nie jest’,” Pennington powiedział CBS Los Angeles. „Więc, po prostu pociągnąłem go naprawdę mocno.”

Po katastrofie z sierpnia 2013 roku Van Dyke zatweetował zdjęcie swojego spalonego pojazdu, żartując, „Used Jag for sale REAL CHEAP!!!”