30 czerwca 2022 | godz. 17:51

Ezra Miller rzekomo nazwał Niemkę, która powiedziała gwieździe „Fantastic Beasts”, że jest potomkiem ocalałego z Holocaustu, „nazistką”

Kobieta, zidentyfikowana tylko po imieniu Nadia, powiedziała Variety w exposé opublikowanym w czwartek, że rzekome spotkanie z 29-latkiem – który identyfikuje się jako nie-binarny i używa zaimków they/them – miało miejsce w jej berlińskim mieszkaniu w lutym.

Nadia twierdziła outletowi, że spotkała Millera w styczniu 2020 roku na otwarciu sztuki w Los Angeles i że oboje mieli konsensualny seks w ostatnią noc jej podróży. Powiedziała, że kontynuowali długodystansową przyjaźń, głównie za pośrednictwem wiadomości tekstowych, przez następne dwa lata.

Ze względu na pandemię i ich zajęte harmonogramy, oboje nie widzieli się aż do lutego 2022 roku po tym, jak Nadia zaprosiła aktora do pozostania w jej mieszkaniu podczas corocznego festiwalu filmowego Berlinale.

Powiedziała Variety, że Miller był „super miły” i „super grzeczny”, dopóki nie zaczęli skręcać papierosa, a ona powiedziała im, że nie mogą palić wewnątrz jej domu.

Ezra Miller at BBC Radio in a bright yellow jacket
Kobieta, Nadia, twierdziła, że incydent miał miejsce w jej berlińskim mieszkaniu w lutym.
GC Images

„To ich po prostu ruszyło”, twierdzi Nadia. „Poprosiłam ich o wyjście jakieś 20 razy, może więcej. Zaczęli mnie obrażać. Jestem 'transfobicznym kawałkiem s-t.’ Jestem 'nazistką’ Stało się to dla mnie tak bardzo, bardzo stresujące. Chodzili po moim domu, oglądali wszystko, dotykali wszystkiego, rozrzucali liście tytoniu na podłodze. Czułam się obrzydliwie i bardzo natrętnie.”

Rozwinęła to spotkanie w dalszej części wywiadu. „I to cytuję słowo w słowo,” powiedziała. „Zaczęli od 'Jestem twórcą planet. Tytoń jest święty.'”

Nadia powiedziała, że Miller kontynuował ich „tyradę” i ogłosił, że mogą robić „co chcą, kiedy tylko chcą.”

Kiedy wstała, aby nalegać, że Miller szanować swoje zasady domu, „spojrzeli na mnie z tym naprawdę złym, surowym twarzy, i powiedział mi, 'Siadaj,’ jak byli rozkazując psa.” W tej chwili, powiedziała, że powiedziała im tak. Ich odpowiedź, jak twierdziła, brzmiała: „Tak, mówię do ciebie jak do psa.”

Czytaj również:  Christian Bale ponownie zagrałby Batmana - pod jednym warunkiem
Ezra Miller at an after show party for Alexander McQueen
Nadia powiedziała, że Miller rozpoczął „tyradę” po tym jak powiedziała, że nie mogą palić w jej domu.
Dave Benett/Getty Images for Ale

„Powiedziałam, 'OK, jeśli mówisz do mnie w ten sposób, to czas, abyś odszedł’,” powiedziała. Ale Miller odmówił i rzekomo zaczął oskarżać Nadię o bycie „transfobiczną” i „nazistką.”

„Zapytałam ich, czy pamiętają, że powiedziałam im, że jestem potomkiem ocalałych z Holocaustu, więc dlaczego mieliby mi to powiedzieć?” powiedziała. „Odpowiedzieli, krzycząc na mnie: 'Tak, ale ile osób z mojej rodziny zginęło?’ Bo wiele osób z ich rodziny zginęło. Byłam jak, Och, OK, to jest gra o to, kto ma największą traumę.”

Nadia powiedziała, że wierzy, że Miller „może w jakiś sposób zaatakować [her] fizycznie” i opisała uczucie „braku bezpieczeństwa.”

Po około pół godzinie błagania, powiedziała, że w końcu przekonała Millera do wyjścia, ale dopiero po tym jak zadzwoniła na policję.

Ezra Miller at the UK Premiere of
Nadia opisała, że czuła się „niebezpiecznie” i wezwała policję.
Samir Hussein/WireImage

Nadia złożyła skargę karną na swoje doświadczenie, które Variety potwierdziło, w niemieckiej prokuraturze w kwietniu, a Miller był badany pod kątem wtargnięcia. Prokurator powiedział jednak, że umorzył postępowanie po tym, jak aktor opuścił kraj.

„Wydaje się, że to wzór”, powiedziała Nadia. „Oni nadużywają jet-set”.

Powiedziała, że czuje się bardziej komfortowo ujawniając się publicznie teraz, gdy nie jest jedyną osobą wysuwającą zarzuty przeciwko aktorowi.

Reps dla Millera nie odpowiedział natychmiast na prośbę Page Six o komentarz, ale źródło powiedziało Variety, że „Miller ma nadzieję odnieść się do zarzutów w pewnym momencie, ale zdecydowali się prywatnie skupić na swoim zdrowiu i leczeniu w ciągu najbliższych miesięcy.”

Ezra Miller at a fashion event in Brooklyn in 2018
Wierzyła, że Miller „mógł w jakiś sposób zaatakować [her] fizycznie.”
Getty Images

Wcześniej w tym miesiącu gwiazda „The Perks of Being a Wallflower” została oskarżona o zakwaterowanie młodej matki i jej trójki małych dzieci w ich domu w Vermont rzekomo zaśmieconym bronią palną, amunicją i marihuaną.

Miller został również oskarżony przez dwoje rodziców o rzekome uwodzenie ich 18-letniego dziecka poprzez „kultowe” i „psychologicznie manipulacyjne” zachowania, czemu nastolatek stanowczo zaprzeczył.

Czytaj również:  Lucy Hale płacze opisując 'niesamowicie autodestrukcyjną' drogę do trzeźwości

Dni później, inny zaniepokojony rodzic oskarżył aktora o niewłaściwe zachowanie wobec ich 12-latka. Zarówno rodzic jak i dziecko otrzymali tymczasowy zakaz zbliżania się do Millera, jak podaje The Daily Beast.

Miller był również wielokrotnie aresztowany na Hawajach – najpierw za zakłócanie porządku i nękanie, a następnie za napaść drugiego stopnia – odpowiednio w marcu i kwietniu.

Aktor był zaangażowany w kolejną kontrowersję w 2020 roku, kiedy pojawiło się wideo, które wydawało się pokazywać, że dusi fana w barze w Reykjaviku na Islandii.