poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Film Neilla Blomkampa „Gran Turismo” trafi do kin w sierpniu 2023 r

Filmowa adaptacja gry wideo Neilla Blomkampa Gran Turismo wjedzie do kin 11 sierpnia 2023 roku, jak ogłosiły we wtorek Sony i Playstation Productions.

Nie ogłoszono jeszcze obsady filmu, który oparty jest na przebojowej wyścigowej grze symulacyjnej PlayStation. Wstępny logline filmu opisuje go jako spełniającą życzenia opowieść o nastoletnim graczu Gran Turismo, który wygrał serię zawodów w Nissanie, zanim został prawdziwym, profesjonalnym kierowcą wyścigowym.

Oficjalne informacje o filmie pojawiły się po sukcesie gry Sony i Playstation Uncharted. Z obsadą kierowaną przez Toma Hollanda i Marka Wahlberga, film zarobił w tym roku 401,5 miliona dolarów w globalnym box office, by wylądować na miejscu nr 4 na liście najlepiej zarabiających adaptacji gier wideo i trzecim najwyższym w kraju.

Blomkamp wyreżyseruje Gran Turismo według scenariusza Jasona Halla. Produkcją zajmą się Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions oraz weterani Hollywood Doug Belgrad i Dana Brunetti.

Blomkamp i Sony trzymają w tajemnicy dalsze szczegóły dotyczące Gran Turismo.

Seria gier wideo, opracowana przez Polyphony Digital i wyprodukowana przez Kazunoriego Yamauchi, zadebiutowała w 1997 roku.

Niektórzy eksperci gry przeszli do zostania prawdziwymi zawodowymi kierowcami wyścigowymi dzięki programowi sponsorowanemu przez Sony Computer Entertainment Europe, Nissana i Polyphony Digital w latach 2008-2016. Najmłodszym zwycięzcą konkursu GT Academy był Jann Mardenborough, który grał w grę przez całe swoje nastoletnie życie.

Blomkamp jest najbardziej znany jako współscenarzysta i reżyser filmu akcji sci-fi z 2009 roku Dystrykt 9, który stał się sensacją w kasie. Inne jego filmy to Elysium.

Czytaj również:  Każdy aktor, który zabrał głos po rewelacjach "Cisza na planie

Latest Posts

Nie przegap