niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Filmy Joan Baez, Ruth Reichl i Indigo Girls na festiwalu Hot Docs w 2023 roku

Dokumenty o muzyce folkowej Joan Baez I Am a Noise i dokument Alexandrii Bombach Indigo Girls It’s Only Life After All mają międzynarodowe premiery w ramach festiwalu Hot Docs, który we wtorek ujawnił swój line-up na 2023 rok.

Portret Baez, legendy amerykańskiego folku i działaczki na rzecz praw obywatelskich, autorstwa Miri Navasky, Karen O’Connor i Maeve O’Boyle, miał swoją premierę w Berlinie. Film Bombacha o Amy Ray i Emily Saliers, które stały się folkowo-rockowym duetem Indigo Girls, a w końcu aktywistkami na rzecz ochrony środowiska, miał swoją premierę na Sundance.

30. edycja Hot Docs Canadian International Documentary Festival będzie wypełniona mnóstwem filmów o aktywistach, ponieważ festiwal otworzy pokaz Twice Colonized, filmu duńskiej reżyserki Lin Alluna o grenlandzkiej prawniczce Eskimosów i obrończyni ziem swoich przodków, Aaju Peter.

Duński film, który miał światową premierę na Sundance, zainauguruje również kopenhaski festiwal filmów dokumentalnych CPH:DOX.

Na ekranach kin pojawią się również: We Are Guardians, współreżyseria Edivan Guajajara, Chelsea Greene i Rob Grobman oraz koprodukcja Fishera Stevensa, która śledzi losy rdzennych strażników amazońskich lasów deszczowych w Brazylii, a także Who’s Afraid of Nathan Law? Joe Piscatelli, opowiadający o młodym polityku i działaczu prodemokratycznym w Hongkongu.

214 filmów z 72 krajów będzie wyświetlanych w Toronto od 27 kwietnia do 7 maja na największym w Ameryce Północnej festiwalu filmów dokumentalnych. Inne tytuły na Hot Docs to Food and Country, film reżyserki Laury Gabbert o znanej amerykańskiej szefowej kuchni i pisarce kulinarnej Ruth Reichl; Invisible Beauty Frédérica Tchenga, o rewolucjonistce mody Bethann Hardison; Nicole Newnham The Disappearance of Shere Hite, autorki bestsellera z 1976 roku The Hite Report skupionego na seksualnych doświadczeniach kobiet, które zapoczątkowały bezlitosny backlash; oraz Benoît Bringer The Rise of Wagner, film o związkach najemników z Grupy Wagner z Rosją.

Czytaj również:  zespół 'Surface' o zwrotach akcji w thrillerze Gugu Mbatha-Raw: "Nie będziesz wiedział, czego się spodziewać"

Oprócz tego, że Hot Docs powróci jako festiwal stacjonarny w Toronto, będzie również transmitował filmy online do widzów w całej Kanadzie na wirtualnej platformie Hot Docs at Home.

Latest Posts

Nie przegap