niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatnie posty

Gdzie podróżować po Wietnamie po obejrzeniu filmu „A Tourist’s Guide to Love”?

Netflix’s A Tourist’s Guide to Love, z udziałem Rachel Leigh Cook, Scotta Ly i Bena Feldmana, został nakręcony w Wietnamie, a nowa komedia romantyczna ponownie wzbudza zainteresowanie podróżami do tego kraju, od dawna ukochanego miejsca smakoszy i miłośników przyrody.

Feldman – który niedawno podzielił się swoim dziennikiem podróży po Wietnamie z THR – odwiedził Hoi An w środkowym Wietnamie i rozkoszował się pobytem w Four Seasons Resort The Nam Hai, Hoi An (od 855 USD za noc). „Hoi An to po prostu najbardziej urokliwe miasto na Ziemi. Przepływa przez nie kanał w stylu weneckim, a nocą, gdy zachodzi słońce, zapalają te wszystkie piękne latarnie, wypowiadają na nich życzenia i puszczają je do wody. Wróciłbym do Hoi An w jednej sekundzie” – mówi Feldman.

Cztery Pory Roku w Hoi An wprowadziły niedawno nowy czterodniowy pakiet kulturalny, obejmujący wycieczki do dwóch skarbów wpisanych na listę UNESCO, w tym pagody i kompleksu grobowców w cesarskim mieście Hue. Opcjonalny dodatek obejmuje wycieczkę lokalnym jedzeniem za pośrednictwem Vespy – restauracja La Sen w ośrodku przekształca się w targ uliczny w każdą sobotnią noc – lub wizytę w ruinach My Son Champa Sanctuary.

Four Seasons Resort The Nam Hai - Hoi An

Willa w Four Seasons Resort The Nam Hai w Hoi An.RETO GUNTLI

A Tourist’s Guide to Love kręcono sceny w całym Wietnamie – od Hoi An i zielonej stolicy Hanoi po inne miasta, takie jak Da Nang, Hà Giang i Ho Chi Minh City.

W Hanoi, Capella Hanoi (od 350 USD za noc) została otwarta w 2021 roku z 47 unikalnie urządzonymi pokojami i apartamentami z mnóstwem żywiołowych operowych rozkwitów dzięki projektantowi Billowi Bensleyowi, a także kilkoma lokalami gastronomicznymi, w tym autentycznym japońskim teppanyaki na kolacje z wagyu. Najnowsza oferta: trzydniowy pobyt w apartamencie Royal Suite o wartości 184 000 USD (stawka początkowa), obejmujący prywatny lot odrzutowcem Gulfstream linii Sun Aviation z Los Angeles do Hanoi w jedną stronę (po drodze można skosztować dań Nobu) oraz w pełni konfigurowalne doświadczenia kulturalne, wycieczki i dekadenckie posiłki.

Capella Hanoi - Facade - Hotel - Vietnam

The Capella HanoiCapella Hotels & Resorts

Na południu, w nadmorskim kurorcie Six Senses Ninh Van Bay (od 1167 USD za noc) otwarto właśnie Ninh Van Green, pierwszy w Wietnamie kompleks solarny z 800 panelami słonecznymi zacieniającymi organiczny ogród, a także restaurację The Farmhouse serwującą menu w 100% oparte na roślinach, które są prawie w całości przygotowywane z ogrodowych plonów. Pół miliona lokalnych pszczół bezżądłowych produkuje miód w Bee Residence, a nowa stacja teleskopowa ośrodka jest obsługiwana przez astronoma do oglądania ciał niebieskich.

The Water Pool Villa (from $1,917 a night) at Six Senses Ninh Van Bay in central Vietnam

The Water Pool Villa (od $1,917 za noc) w Six Senses Ninh Van Bay w środkowym WietnamieDZIĘKI UPRZEJMOŚCI PODMIOTU

Wietnam ma nawet opcje ucieczki na wyspę. Regent Phu Quoc (od 349 USD za noc), nowy w 2022 roku, z własnym luksusowym jachtem, japońsko-francuską wykwintną restauracją, barem ginowym na dachu oraz apartamentami i willami, które można spersonalizować za pomocą praktycznie każdego możliwego udogodnienia. Baseny z widokiem na ocean wyłożone kabinami są urzekające.

Regent Phu Quoc - Pool - Vietnam

Basen w hotelu Regent Phu Quoc w Wietnamie.Regent Hotels & Resorts

Z kolei Six Senses Con Dao (od 1272 USD za noc), również na słonecznym południu kraju, zaprezentował nową serię Yogic i przeprowadził zrównoważoną renowację swojej wyjątkowej czteropokojowej willi z basenem nad oceanem, wykonanej z odzyskanego drewna tekowego, w której niegdyś zatrzymali się Angelina Jolie i Brad Pitt (od 5900 USD za noc).

Six Senses Con Dao - Ocean Front Four-Bedroom Pool Villa - Vietnam

The Ocean Front Four-Bedroom Pool Villa w Six Senses Con Dao.Six Senses

Wersja tej historii pojawiła się po raz pierwszy w wydaniu magazynu The Hollywood Reporter z 26 kwietnia. Kliknij tutaj, aby zaprenumerować.

Czytaj również:  podcast "Awards Chatter" - Olivia Rodrigo ("Igrzyska śmierci: Ballada o ptakach i wężach")

Latest Posts

Nie przegap