niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

gospodarze „Morning Joe” Joe Scarborough i Mika Brzezinski mają nadzieję, że NBC „ponownie rozważy” zatrudnienie Ronny McDaniel

W NBC News trwa zamieszanie związane z zatrudnieniem byłej przewodniczącej Republikańskiego Komitetu Narodowego Ronny McDaniel.

W poniedziałek rano gospodarze MSNBC Morning Joe Joe Scarborough i Mika Brzezinski wypowiedzieli się na temat jej zatrudnienia jako analityka politycznego, mówiąc, że zostali „zalani telefonami” w sprawie kontrowersyjnego posunięcia.

„Dowiedzieliśmy się o zatrudnieniu, kiedy przeczytaliśmy o tym w prasie w piątek” – powiedział widzom Scarborough.

„Nie zapytano nas o opinię na temat zatrudnienia, ale gdyby tak było, zdecydowanie sprzeciwilibyśmy się temu z kilku powodów” – kontynuował, omawiając jej rolę w następstwie wyborów w 2020 r. w celu wywarcia presji na urzędników wyborczych.

„Aby było jasne, uważamy, że NBC News powinna szukać konserwatywnych republikańskich głosów, aby zapewnić równowagę w swoich relacjach wyborczych” – kontynuował Brzeznski. „Ale powinni to być konserwatywni Republikanie, a nie osoba, która wykorzystała swoją pozycję władzy, aby być antydemokratycznym zaprzeczeniem wyborów, i mamy nadzieję, że NBC ponownie rozważy swoją decyzję. Jest rzeczą oczywistą, że nie będzie ona gościem programu Morning Joe jako płatny współpracownik”

Źródło poinformowało The Hollywood Reporter, że prezes MSNBC Rashida Jones powiedziała prezenterom i producentom wykonawczym kanału kablowego, że zachowują pełną kontrolę redakcyjną nad swoimi programami i nie są zobowiązani do rezerwacji McDaniel, chociaż może ona pojawić się na kanale kablowym, jeśli program poprosi o rezerwację.

Komentarze Scarborough i Brzezinskiego (którzy po tych komentarzach udzielili wywiadu Jonowi Meachamowi, który powiedział, że „branie jednego za drużynę jest problemem, ponieważ drużyna nie jest tak ważna jak rządy prawa, konstytucja”) pojawiły się dzień po tym, jak były moderator Meet the Press Chuck Todd zrugał McDaniel za jej zatrudnienie w niedzielnym programie NBC, mówiąc Kristen Welker: „Myślę, że nasi szefowie są ci winni przeprosiny za postawienie cię w tej sytuacji”

Czytaj również:  "Barbie" i "Oppenheimer" wśród nominowanych do nagrody Gildii Kostiumologów

„Jest powód, dla którego wielu dziennikarzy w NBC News czuje się z tym niekomfortowo, ponieważ wiele naszych profesjonalnych kontaktów z RNC w ciągu ostatnich sześciu lat spotkało się z gazowaniem, spotkało się z zabójstwem charakteru” – kontynuował.

McDaniel była częstym krytykiem mediów, w tym NBC News i MSNBC, jako lider RNC, a jej wcześniejsze komentarze krążyły od czasu ogłoszenia jej zatrudnienia w piątek.

Latest Posts

Nie przegap