sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

gwiazda 'Westworld’ Ed Harris mówi o kłopotach Williama w 4. sezonie i o tym, jak bardzo podobała mu się scena gry w golfa

[This story contains spoilers for Westworld season four episode “Well Enough Alone.”]

Ed Harris nie wie, jak to się skończy dla Williama, aka Człowieka w Czerni, kiedy Westworld kończy swój piąty i ostatni sezon, ale ma pewne przemyślenia.

Nominowany do Oscara aktor wcielił się w rolę sadystycznego właściciela parku i rutynowego gościa od premierowego odcinka serialu HBO w 2016 roku. W swoich młodszych czasach William (grany przez Jimmi Simpsona) wydaje się być dobrym facetem. Ale ostatecznie zostaje skorumpowany przez Westworld, gdzie odwiedza, aby wyegzekwować swoje niegodziwe czyny na robotach. To znaczy, aż do powstania na końcu pierwszego sezonu po tym, jak hosty stają się samoświadome. Doprowadzenie żony do samobójstwa i zabicie córki (choć myślał, że jest hostem) sprawiło, że William został z niczym. A kiedy widzowie dogonić go w sezonie czwartym, dowiaduje się, że jakoś przeżył po host kopii siebie poderżnął gardło Williama na koniec sezonu trzeciego. Przypuszczalnie prawdziwy William jest teraz trzymany w ogromnej komorze kriogenicznej przez kopię Charlotte Hale (Tessa Thompson), jako że wersja hosta Williama wykonuje jej polecenia.

W rozmowie z The Hollywood Reporter przed niedzielną premierą „Well Enough Alone”, weteran sceny, ekranu i telewizji poruszył wiele tematów, w tym jak wiele z ogólnej historii jest opowiadane i kiedy, a także czy uważa, że William może zostać odkupiony.

W poniższym czacie Harris mówi również o scenie gry w golfa z tego odcinka oraz o tym, ile żalu sprawił mu pistolet LeMat na przestrzeni sezonów.

Jak bardzo znałeś łuk, czyli czy byłeś przygotowany do zagrania wersji Williama z A.I. henchmanem przed pojawieniem się scenariuszy tego sezonu?

Pod koniec poprzedniego sezonu, na początku tego sezonu w ogóle nie wiedziałem, że skończę jako A.I. Większość tamtego sezonu spędziłem w moim białym kombinezonie, z którego naprawdę cieszyłem się, że się wydostałem. A potem [co-creator] Lisa Joy dała mi ogólny arc sezonu czwartego, rozumiejąc, że byłem w zasadzie poplecznikiem dla postaci Tessy.

Lazy loaded image

Ed Harris jako William w „Westworld”Dzięki uprzejmości Johna Johnsona/HBO

Czy musiałeś przemyśleć jak postać będzie współdziałać jako gospodarz?

Czytaj również:  Notatnik Krytyka: Grammy są wielkie - ale nie tak wielkie jak Beyoncé

Nie wiem czy jest duża różnica między nimi, ale tak. On rzeczywiście wykonuje polecenia. Ona go zaprogramowała do tego stopnia, że on naprawdę wykonuje je na jej zlecenie, ale miejmy nadzieję, że w trakcie sezonu, tak jak zrobili to inni gospodarze, zacznie rosnąć w sobie, zyska trochę więcej świadomości własnego istnienia i poszerzy trochę swoje horyzonty. Sprawy zaczynają się zmieniać nieco później w sezonie.

Czy William może zostać odkupiony i czy chcesz, żeby został odkupiony?

To naprawdę dobre pytanie. Wiesz, nie miałbym nic przeciwko, gdyby on, rzeczywisty ludzki William, wydostał się z maszyny krio i naprawił pewne sytuacje, za które jest odpowiedzialny. Nie wiem, czy tak się stanie. Na pewno nie powiedziano mi, ale nie jestem pewien, czy ma duże szanse na przeżycie. Nie wiem, czy kiedykolwiek wróci do bycia tym człowiekiem [played by Jimmi Simpson]. Mam nadzieję, że jakiś aspekt tego, kim był, gdy był młodszy, powróci, ale naprawdę nie wiem, czy tak będzie. Nie mam pojęcia co planują. Mamy jeszcze jeden sezon, który zacznie się kręcić w kwietniu i maju przyszłego roku. Nie mam pojęcia, gdzie to się skończy.

Czy Westworld to twój ulubiony park w serialu? I czy reżyseria i występ w Appaloosa [2008] sprawiły, że ten projekt był dla ciebie bardziej atrakcyjny, gdy pierwotnie podpisał umowę?

Cały pomysł bycia w tym westernie, wiesz, jazda na koniach i bycie w tym westernowym stroju, bycie Człowiekiem w czerni, to było dla mnie bardzo pociągające. (Laughs.) Naprawdę lubię mój westernowy strój Man in Black i to, kim jest, kiedy go nosi. Nosząc te wszystkie warstwy czerni, gdy się pocę – zwłaszcza gdy na zewnątrz jest 100 stopni – utrzymuje mnie w chłodzie, więc nie przeszkadza mi to. Ale kiedy zdejmuję ten czarny kapelusz, pot spływa mi po twarzy.

Czytaj również:  twórca 'The Umbrella Academy' ma plan na cztery sezony

Uwielbiam scenę gry w golfa w tym odcinku. Fajnie było to kręcić? Grasz?

(Laughs.) Grałem w przeszłości, ale w pewnym sensie zrezygnowałem z tego, ponieważ kiedy ostatnio grałem, wyrzuciłem mój putter w krzaki. Nie grałem od kilku lat, więc przyszedł profesjonalista i pomógł mi trochę z moim swingiem. To nie jest bardzo dobry swing, jest trochę lurch-y, ale jest lepiej niż było. I faktycznie dotarłem do tego greenu kilka razy. Było fajnie, tak.

Lazy loaded image

Ed Harris jako William w „Westworld”Dzięki uprzejmości HBO

Nie jestem zbytnio osobą zajmującą się bronią, ale zszedłem do króliczej nory, ponieważ byłem tak zafascynowany LeMatem Williama. Z tego co czytałem, te pistolety, poza tym, że są wyjątkowo rzadkie, były dość kłopotliwe. Jakie są twoje doświadczenia z tym pistoletem?

Miałem naprawdę trudny czas z tym czymś. Mają inną replikę, która jest trochę lepsza, ale naprawdę trudno ją odbezpieczyć jedną ręką. Dałem to różnym ludziom i powiedziałem, „Po prostu spróbuj to wykręcić” I szczególnie jeśli mam strzelać szybko, to był naprawdę ból. Ale wiesz, dzięki magii kina i montażu, udało się. Ale tak, to było trochę denerwujące.

I na koniec chciałbym usłyszeć twoją opinię na temat technologii rozwijającej się w błyskawicznym tempie, nawet od czasu, gdy program rozpoczął się w 2016 roku. Od samojezdnych samochodów do psów-robotów i tak dalej, zakładam, że musi być dziko widząc to wszystko podczas grania w show o technologii idącej strasznie źle.

Muszę powiedzieć, że myślę, że to nasza odpowiedzialność jako ludzi, aby radzić sobie z technologią konstruktywnie. Tak wielki jak internet jest w utrzymywaniu ludzi w kontakcie, to również zwiększa zdolność ludzi do robienia naprawdę złych rzeczy, czy to jest zastraszanie lub wysyłanie gróźb śmierci do senatorów. Ja osobiście jestem daleko w tyle jeśli chodzi o nawet pojmowanie obecnej technologii, i nie obchodzi mnie to. Równie szybko wyrzucam telefon komórkowy do oceanu przez większość dni. To jest dla mnie przerażające. Moja córka ma 29 lat, a ja 71. Nie mogę sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał świat, gdy ona będzie w moim wieku, nie mogę sobie nawet wyobrazić.

Czytaj również:  Czas trwania filmu Martina Scorsese "Zabójcy z księżyca" to trzy godziny i 26 minut

Wywiad edytowany dla długości i jasności.

Westworld emituje nowe odcinki w niedziele na HBO.

Latest Posts

Nie przegap