czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

IATSE Local 798, Reel Works Partner w programie szkoleniowym dla wizażystów (na wyłączność)

IATSE Local 798, związek zawodowy reprezentujący wizażystów i stylistów fryzur filmowych, telewizyjnych, teatralnych i reklamowych, nawiązał współpracę z brooklyńską organizacją Reel Works zajmującą się mediami i rozwojem siły roboczej w zakresie nowego programu szkoleniowego.

Wspierany przez Netflix, AMC Networks i Consortium for Worker Education, program IATSE Entertainment Industry Makeup Artist Training koncentruje się na kształceniu profesjonalistów makijażu z niedostatecznie reprezentowanych społeczności w Nowym Jorku, zapewniając im zarówno przygotowanie do udanej kariery związkowej w teatrze, telewizji i filmie, jak i świadomość możliwości dostępnych dla nich w ramach szerszej branży rozrywkowej. Program ten stanowi rozwinięcie wcześniejszego szkolenia dla stylistów fryzur prowadzonego przez związek zawodowy i organizację non-profit, a także oznacza trzeci raz, kiedy obie strony nawiązały współpracę w ramach tej inicjatywy.

„To zaszczyt kontynuować nasze partnerstwo z IATSE Local 798, ponieważ rozszerzamy naszą działalność na szkolenie profesjonalistów w dziedzinie makijażu” – powiedział współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Reel Works, John Williams. „Z wielkim entuzjazmem jesteśmy w stanie pomóc w zapewnieniu szkoleń i mentoringu ludziom ze wszystkich środowisk, aby przyspieszyć ich karierę i zwiększyć różnorodność i integrację w całej branży. Chcielibyśmy również poświęcić chwilę, aby podziękować wszystkim nauczycielom, profesjonalistom i markom, którzy przyczynili się do sukcesu tego szkolenia”

Dwunastu uczestników zostało uznanych za część inauguracyjnej kohorty, a szkolenie odbyło się w IATSE Local 798 Union Hall oraz w The Compleat Sculptor w okresie od lipca do listopada. Szkolenie odbyło się w IATSE Local 798 Union Hall oraz w The Compleat Sculptor. W programie wystąpili zdobywcy nagrody Emmy Chris Milone i Josh Turi oraz znani członkowie Local 798 z 22 wschodnich stanów i Dystryktu Kolumbii.

„Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości dostępnych w branży rozrywkowej jako wizażyści (i styliści fryzur). Nasz program wprowadza studentów we wszystkie możliwości dostępne dla nich w filmie, telewizji i teatrze” – powiedziała Jenn Bullock, wiceprezes Local 798 i dyrektor ds. edukacji w Nowym Jorku. „Naszym celem jest edukacja studentów, aby czuli się pewni swojej wiedzy i umiejętności podczas pracy. Ten program byłby niczym bez wsparcia członków Local 798, a w szczególności edukatorów programu”

Czytaj również:  Osoba zainteresowana strzelaniną na paradzie z okazji 4 lipca w Chicago trafiła do policyjnego aresztu

Podczas szkolenia studenci makijażu wzięli udział w zajęciach na takie tematy, jak starzenie się; aerograf; oko baletowe 2D i inne sztuczki 2D; historia makijażu Afroamerykanów; transfery tatuaży, aplikacja i krycie; skaleczenia, siniaki i blizny 2D; aplikacja protetyczna z klejami, rozpuszczalnikami, zmywaczami i materiałami protetycznymi. Program obejmował również dyskusję panelową z udziałem profesjonalistów z branży, a uczestnicy otrzymali zestawy do makijażu – z wkładem Alcone Company, Covergirl, No Trace, Sappho New Paradigm, Skindinavia, Kryolan i MAC – aby pomóc im przygotować się do pracy na planie i za kulisami.

Po ukończeniu szkolenia studenci mogą skorzystać z indywidualnej opieki mentorskiej, a także dodatkowych zajęć z zakresu gotowości do pracy, aby zapewnić wskazówki dotyczące poruszania się po profesjonalnym polu rozrywki w rzemiośle.

Latest Posts

Nie przegap