wtorek, 25 czerwca, 2024

Ostatnie posty

James Gunn krytykuje dotychczasowych przywódców DC w szczerych komentarzach

W ciągu trzech miesięcy prowadzenia DC Studios wraz z Peterem Safranem, scenarzysta i reżyser James Gunn był niezwykle szczery (a niektórzy powiedzieliby, że odświeżająco) jak na szefa hollywoodzkiego studia. Jego skłonność do wypowiadania się była ponownie widoczna na początku tego tygodnia, kiedy wraz ze swoim partnerem, Peterem Safranem, poinformował dziennikarzy o swoim ambitnym projekcie podczas prezentacji na terenie Warner Bros.

Wśród kilku wybranych komentarzy przepełnionych profanacjami, Gunn powiedział, że poprzednie reżimy DC były „popieprzone” i, w innym momencie prezentacji, nalegał, że była gwiazda Supermana, Henry Cavill, został „wyrolowany” przez studio.

To było niezwykłe usłyszeć szefa studia mówiącego tak otwarcie. Z reguły świeżo upieczony dyrektor studia nie wygłasza takich gderań – przynajmniej nie publicznie – w mieście rządzonym przez związki.

„To jest to, co się dzieje, gdy umieścisz scenarzystę i reżysera w roli wykonawczej”, mówi jeden z rywalizujących szefów studia.

Po długich poszukiwaniach, szef Warner Bros. Discovery David Zaslav oszołomił Hollywood zatrudniając Gunna i Safrana pod koniec zeszłego roku do prowadzenia nowo powstałego DC Studios, które zgromadziło pod jednym dachem filmy, telewizję, animacje i gry wideo. Po stronie filmowej zastąpili oni Waltera Hamadę, który przez lata pracował u boku byłego szefa Warnerów, Toby’ego Emmericha. Inni poprzedni kluczowi gracze w DC to Zack Snyder, reżyser stojący za Man of Steel (2013), Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) i Justice League (2017) i który był kluczowy w takich filmach jak Wonder Woman (2017) przed opuszczeniem uniwersum w 2017 roku, a Joss Whedon przejął Justice League.

Nowo ujawniony plan Safrana i Gunna wzywa do stworzenia zunifikowanego uniwersum DC, które będzie częściowo wykorzystywać znaczących bohaterów do wprowadzania mniej znanych postaci (podobnie jak Marvel Studios).

Gunn wziął bezpośredni cel w tych, którzy wcześniej byli odpowiedzialni za podejmowanie fragmentarycznego podejścia do IP (ma wewnętrzne spojrzenie, po wyreżyserowaniu The Suicide Squad dla DC i Warner Bros. i stworzeniu spinoffu serialu, Peacemaker). „Jak wszyscy tutaj pewnie wiedzą, historia DC jest dość popaprana. To było spieprzone,” powiedział Gunn. „Nikt nie dbał o mennicę. Rozdawali IP jak faworki na imprezę u każdego twórcy, który się do nich uśmiechnął.”

Czytaj również:  CMT ujawnia następne kobiety country 2024 w Nashville Showcase

Dodał: „Jest Arrowverse, było DCEU, które potem się podzieliło i stało się Justice League Jossa Whedona w pewnym momencie i Snyderverse. W innym momencie jest Superman & Lois, jest Reevesverse, są te wszystkie różne rzeczy”, powiedział Gunn, odnosząc się do takich projektów jak łupek seriali The CW i Matt Reeves The Batman. „A nawet my. Przyszliśmy i zrobiliśmy Suicide Squad, a to stało się Peacemaker i nagle Bat-Mite jest prawdziwą rzeczą.”

Gunn i Safran oficjalnie pojawili się na działce Warner Bros. 1 listopada i niemal równie szybko trafili na pierwsze strony gazet rozstając się z Wonder Woman filmowcem Patty Jenkins, która przygotowywała trzeci film z serii o Gal Gadot.

Następnie doszło do głośnego sporu o Henry’ego Cavilla. W połowie października aktor radośnie ogłosił na Instgramie, że powróci jako Superman po zrobieniu cameo jako Człowiek ze Stali w filmie Dwayne’a Johnsona Black Adam. Jednak po przybyciu Gunna i Safrana wyjaśnili Cavillowi, że będą postępować w innym kierunku. Cavill po raz kolejny zabrał się do mediów społecznościowych, aby wyjaśnić sytuację, co skłoniło niektórych jego fanów do stwierdzenia, że został zwolniony.

Podczas swojej prezentacji łupków w tym tygodniu, Gunn próbował wyjaśnić wyjście aktora, mówiąc, że Cavill nigdy nie został zwolniony, ponieważ nie miał oficjalnej umowy. Gunn poszedł dalej i przypisał winę gdzie indziej. „Lubię Henry’ego, myślę, że to świetny facet”, powiedział. „Myślę, że został wyrolowany przez wielu ludzi, w tym przez poprzedni reżim w tej firmie. Ale ten Superman to nie Henry, z wielu powodów.” (Superman Gunna jest młodszą wersją, mówi się, że ma około 25 lat.)

Nie było jasne, do którego reżimu Gunn odnosił się w odniesieniu do Cavilla, choć The Hollywood Reporter wcześniej donosił, że Black Adam gwiazda Dwayne Johnson obszedł plecy Hamady, aby uzyskać pozwolenie od szefów Warner Bros. Pictures, Michaela De Luca i Pameli Abdy, aby zaklepać Cavilla dla Adama.

Gunn wziął również na celownik daty premiery, mówiąc, że przemysł kładzie zbyt duży nacisk na dotrzymanie terminu, zamiast upewnić się, że film jest w dobrej formie. (To może pomóc wyjaśnić, dlaczego tylko dwa z ujawnionych przez niego i Safrana projektów, Superman: Legacy i The Batman Part II, były datowane. Oba trafią do kin w 2025 roku)

Czytaj również:  Jasmine Cephas Jones mówi, że jej postać w 'Blindspotting' jest "wojowniczką i bohaterką"

„Nie zamierzamy wkładać setek milionów dolarów w film, w którym scenariusz jest zrobiony tylko w dwóch trzecich i musimy go dokończyć w trakcie kręcenia filmu. Widziałem, że to się powtarza i jest to bałagan” – powiedział Gunn. „Myślę, że to główny powód pogorszenia jakości filmów dzisiaj w porównaniu z 20, 30 lat temu.”

Poza obowiązkami w DC, Gunn ma na swoim koncie film Marvel Studios Guardians of the Galaxy Vol. 3, który ukaże się w maju. Filmowiec stał się wysoko postawionym reżyserem w Marvelu, wznosząc się wraz z pierwszym Guardians of the Galaxy filmem, wydanym w 2014 roku.

Od czasu przejęcia jego nowej pracy, Gunn kontynuował aktywną obecność na Twitterze, odpowiadając na fanów i bezczelnie swatting w dół plotek. Zapytany przez prasę, czy nadal będzie musiał używać mediów społecznościowych do debunkowania plotek, odpowiedział: „Musieć? To moja radość!”

Latest Posts

Nie przegap