poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Jessica Alba, LionTree’s Aryeh Bourkoff wśród nowych członków zarządu Yahoo

Yahoo powołało w poniedziałek do swojego zarządu sześciu nowych członków, w tym założycielkę The Honest Company i aktorkę Jessicę Albę oraz założyciela LionTree Aryeh Bourkoffa.

Inni członkowie zarządu to Fouad ElNaggar, dyrektor generalny Array i były główny strateg w CBS Interactive; Michael Kives, dyrektor generalny K5 Global; Cynthia Marshall, dyrektor generalny Dallas Mavericks; i Katie Stanton, założyciel i główny partner Moxxie Ventures.

„Wchodząc w nową erę Yahoo, ustanowienie potężnego zarządu ze strategiczną wiedzą o różnych branżach będzie napędzać większy wzrost, innowacje i skalę”, powiedział prezes Yahoo Jim Lanzone. „Cieszę się na współpracę z tą grupą, aby kontynuować tworzenie i innowacje dla naszych milionów konsumentów, reklamodawców i partnerów medialnych na całym świecie.”

Nominacje do zarządu przychodzą rok po tym, jak Verizon sprzedał Yahoo, wraz z AOL i aktywami medialnymi Verizon, do Apollo Global Management za 5 miliardów dolarów, zachowując 10 procent udziałów. We wrześniu ubiegłego roku Lanzone dołączył do Yahoo jako jej szef z Tindera.

Sześciu nowo mianowanych członków zarządu dołączy do przewodniczącego Reeda Raymana, Lanzone i przedstawicieli z Apollo i Verizon.

„Jesteśmy podekscytowani, aby powitać tak wysokiej klasy menedżerów w Radzie Dyrektorów Yahoo, co postrzegamy jako świadectwo przywództwa Yahoo w dostarczaniu bezproblemowych produktów konsumenckich i rozwiązań mediów cyfrowych na niezrównaną skalę, a także możliwości, które leżą przed nami” – powiedział Rayman, partner w Apollo. „Cieszę się na współpracę z tym imponującym zarządem, aby pomóc poprowadzić Yahoo w tej ekscytującej kolejnej fazie wzrostu.”

Czytaj również:  Lewis Capaldi o tym, dlaczego jest "bardzo realna możliwość", że będzie musiał "spakować muzykę"

Latest Posts

Nie przegap