czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Jim Formanek, członek zarządu Jim Henson Co. zmarł w wieku 50 lat

Jim Formanek, który przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję dyrektora ds. produktów konsumenckich w The Jim Henson Co., zmarł w środę w Providence St. Joseph Medical Center w Burbank z powodu powikłań związanych z chorobą nowotworową. Miał 50 lat.

Formanek dołączył do Hensona w 2000 roku na stanowisku administracyjnym, które nazywał „asystentem prezesa”, a następnie kierował rozwojem produktów konsumenckich w miejscu narodzin Muppetów. Pracował nad produktami, wydawnictwami, kolekcjami i ubraniami dla takich marek, jak Sid the Science Kid, Dinosaur Train, Fraggle Rock, The Dark Crystal i Labyrinth.

„Zarabiam na życie robiąc zabawki i czytając komiksy. Zasadniczo jestem Tomem Hanksem w filmie Big” – powiedział kiedyś.

„Jesteśmy po prostu załamani z powodu śmierci Jima Formanka” – powiedziała w oświadczeniu Lisa Henson, dyrektor generalna Henson. „Dla naszych fanów Jimmy – sam będący fanem – dzielił się swoim głębokim uznaniem dla detali i kaprysów we wszystkich zabawkach, książkach, komiksach i ubraniach z ostatnich 15 lat. Dla naszej firmy spuścizna Jimmy’ego obejmuje także jego poczucie humoru, oddaną przyjaźń i inspirujące zaangażowanie, by starać się być dobrym człowiekiem i troszczyć się o tych, którzy go otaczają. Przesyłamy wyrazy miłości i wsparcia rodzinie Jimmy’ego i jego licznym przyjaciołom”

James Patrick Formanek urodził się 28 marca 1972 r. w St. Paul w stanie Minnesota. Wychował się w Webster w stanie Wisconsin i ukończył studia na Uniwersytecie Minnesoty w Duluth, a następnie przeniósł się do Los Angeles.

Wśród osób pozostałych przy życiu są: macocha Jean, rodzeństwo Debbie, Dave i Dennis, szwagier Tim, szwagierki Robyn i Laura oraz siostrzenice i siostrzeńcy: Traci, Bryan, Danielle, Cassidy, Joey, Dan, Sarah i Joshua.

Latem tego roku w Hollywood i Webster odbędą się uroczystości upamiętniające jego życie. Stypendium ustanowione ku jego pamięci w Webster High School przyjmuje darowizny.

Czytaj również:  franczyza "Bosch" powiększa się o dwa kolejne seriale dla Amazona

Latest Posts

Nie przegap