wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

John Oliver mówi, że Alex Jones zamienił jego proces w „cyrk”

„Oczywiście, wiele z tego było celową sztuczką ze strony Jonesa,” gospodarz 'Last Week Tonight’ powiedział w niedzielnym programie.

John Oliver

John Oliver Dzięki uprzejmości HBO

Alex Jones zamienił swój ostatni proces w „cyrk”, powiedział John Oliver w niedzielnym Last Week Tonight, co, jak przekonywał, jest całkiem na rękę marce.

Jones, teoretyk spiskowy, twierdził, że masakra w Sandy Hook w 2012 roku była oszustwem. Po staniu przed sądem nakazano mu zapłacić rodzicom zabitego w tragedii 6-letniego chłopca 45,2 mln dolarów odszkodowania karnego oprócz 4,1 mln dolarów odszkodowania wyrównawczego.

„Sposób, w jaki poradził sobie z tym procesem, jest niemal mistrzowską klasą tego, czego nie należy robić w sądzie, począwszy od tego, że kłamał tak wiele razy, że zdenerwowany sędzia musiał to powiedzieć” – powiedział Oliver przed pokazaniem klipu sędziny Mayi Guerra Gamble besztającej Jonesa w sądzie: „Wydaje się absurdalne, aby pouczyć cię, ponownie, że musisz powiedzieć prawdę podczas zeznań, a jednak jestem tutaj. Musisz mówić prawdę, kiedy będziesz zeznawać. To nie jest twój show”

Powiedział Oliver: „Można zrozumieć jej frustrację tam. Jeśli chodzi o zasady, które sędzia nie spodziewa się, że będzie musiał przeliterować, 'nie kłam w sądzie’ [which] jest tuż obok 'musisz zostawić swoje piwo na zewnątrz’, 'to nie jest dopuszczalny dowód, jeśli stało się to we śnie’ i 'nie obchodzimy tutaj Halloween’.”

Oliver pokazał również klip, w którym sędzia mówi Jonesowi, że nie wolno mu żuć gumy ani jeść jedzenia w sądzie, po tym jak zobaczyła, że coś żuje. Jones twierdził, że miał wyrwany ząb i żuł gazę. Wielokrotnie pytał, czy chce zobaczyć gazę, gdyż upierała się przy nim, że nie ma w tym żadnego interesu: „Nie chcę widzieć wnętrza twoich ust”

Czytaj również:  Jim Wilhelm, agent teatralny, zmarł w wieku 68 lat

„Gdybyś usłyszał tylko jej stronę tej interakcji, od 'wypluj to’ do 'nie chcę widzieć wnętrza twoich ust’, pomyślałbyś, że rozmawiała z (a) małym dzieckiem lub (b) psem. Nie zgadlibyście, że rozmawiała z profesjonalnym spiskowcem/człowiekiem Alexem Jonesem” – powiedział Oliver.

Ale bardziej „żałosną” rzeczą, powiedział, było to, że kamery złapały Jonesa później tego dnia odwracającego się od sędziego i wyraźnie wkładającego coś do ust.

„Oczywiście, wiele z tego było celowe shtick na części Jonesa,” Oliver powiedział. „Postanowił zrobić z tej rozprawy sądowej cyrk, ponieważ jest w biznesie cyrkowym”.

Było to tym bardziej „nikczemne”, dodał Oliver, że na sali sądowej obecni byli rodzice jednego z dzieci zabitych w tragedii Sandy Hook.

Oliver pokazał również klip, w którym prokurator informuje Jonesa, który stał na ławie oskarżonych, że 12 dni wcześniej, adwokaci Jonesa „pomylili się” i wysłali kopię każdej pojedynczej wiadomości tekstowej z telefonu Jonesa z ostatnich dwóch lat, „dzięki czemu wiem, że mnie okłamałeś, kiedy powiedziałeś, że nie masz wiadomości tekstowej o Sandy Hook”, prawnik powiedział Jonesowi.

„O cholera”, powiedział Oliver. „Kredyt dla tego prawnika za to, że miał nadludzką cierpliwość, aby siedzieć nad tymi SMS-ami przez całe 12 dni”.

Dodał, że przy zbliżających się dwóch kolejnych procesach i komisji z 6 stycznia żądającej bilingów, „co najmniej ta sprawa z telefonem może znacznie utrudnić [Jones’] życie – i to na jakiś czas. I to jest coś, co wszyscy powinniśmy mieć prawo cieszyć się. Bo obudzić się pewnego ranka i dowiedzieć się, że prawnicy Alexa Jonesa omyłkowo udostępnili jego bilingi telefonów komórkowych to prawdziwe błogosławieństwo. Nie zasługujemy na to, ale jedno jest pewne: on zdecydowanie tak.”

Biuletyny THR

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Czytaj również:  Najlepsze urządzenia do depilacji laserowej w domu do kupienia podczas wielkiej wiosennej wyprzedaży Amazon

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap