niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatnie posty

José Andrés mówi, że czerpał inspirację od zmarłego przyjaciela Anthony’ego Bourdaina do nowego programu podróżniczego: „Bardzo błogosławiony, że go znał”

Gdy José Andrés przygotowuje się do premiery swojego nowego programu podróżniczego, wspomina swojego zmarłego przyjaciela Anthony’ego Bourdaina, od którego – jak mówi – czerpał inspirację.

Szef kuchni był bliskim przyjacielem Bourdaina, który był gospodarzem CNN’s Anthony Bourdain: Parts Unknown. Odwiedzili nawet Asturię w Hiszpanii razem w jednym z odcinków, które zostały wyemitowane po jego śmierci w 2018 roku. W tym czasie The Hollywood Reporter dowiedział się, że sławny szef kuchni, pisarz i gospodarz telewizyjny został znaleziony martwy w luksusowym pokoju hotelowym we Francji. Później potwierdzono, że przyczyną jego śmierci było samobójstwo.

Po latach szef kuchni podróżuje teraz ze swoimi trzema córkami, Carlotą, 23, Inés, 21 i Lucíą, 18, po swojej ojczyźnie w ramach nowego programu podróżniczego, José Andrés and Family in Spain.

Przed premierą Andrés rozmawiał z People Magazine o wpływie, jaki miał na niego Bourdain. „Miałem dobrego mentora. On był poetą. Był facetem, który rozumiał moment i potrafił przekształcić go w zdanie, które na zawsze zapamiętamy” – powiedział Andrés w publikacji. „Czuję, że byłem bardzo błogosławiony, że go znałem”

Szef kuchni wyjaśnił również, w jaki sposób czerpał inspirację od swojego przyjaciela, jeśli chodzi o branie prawdziwych chwil i tłumaczenie ich publiczności za pośrednictwem ekranu – coś, co Bourdain robił przez lata.

„Wciąż jestem uczniem na tym froncie, ale czasami próbuję go naśladować” – dodał Andrés. „I wiem, że moje córki też czasem próbują”

José Andrés i rodzina w Hiszpanii premiera we wtorek na Discovery+.

Czytaj również:  Guest Column: Edward R. Pressman był "niepokornym duchem" w filmie niezależnym

Latest Posts

Nie przegap