środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

Kate Bush bije rekordy popularności w Wielkiej Brytanii, a „Running Up That Hill” trafia na 1 miejsce

Kate Bush prowadzi na brytyjskich listach przebojów jak żaden inny artysta, ponieważ „Running Up That Hill” (przez jej wytwórnię, Fish People) kończy swoją koronację 37 lat po wydaniu.

Przebój angielskiej piosenkarki z 1985 roku podnosi się o 2-1, dzięki wykorzystaniu go w czwartym sezonie hitowego serialu Netflixa Stranger Things.

„Jestem przytłoczona skalą sympatii i wsparcia, jakie otrzymuje ta piosenka, a wszystko dzieje się naprawdę szybko, jakby napędzała ją jakaś siła żywiołu” – napisała Bush na swojej oficjalnej stronie internetowej.

„Muszę przyznać, że czuję się tym wszystkim naprawdę poruszona. Bardzo dziękuję za uczynienie piosenki nr 1 w tak nieoczekiwany sposób.”

Utwór Hounds of Love może pochwalić się najdłuższą przerwą pomiędzy singlami nr 1 w historii Official Chart, z 44 latami dzielącymi jej zapoczątkowujący karierę lider „Wuthering Heights” z 1978 roku i „Running Up That Hill”, który jest na szczycie listy przebojów w tygodniu rozpoczynającym się 17 czerwca.

Poprzednim rekordzistą był Tom Jones i 42-letnia przerwa pomiędzy „Green Green Grass of Home” a charytatywnym singlem „(Barry) Islands in the Stream”.

Bush jest również rekordzistą pod względem najdłuższego czasu potrzebnego singlowi do osiągnięcia pozycji nr 1 na Official U.K. Singles Chart, pokonując sezonowy faworyt Wham „Last Christmas”, który zakończył 36-letnią passę na szczycie na przełomie 2021 roku.

Ponadto, Bush staje się najstarszą kobietą artystką, która kiedykolwiek prowadziła Official U.K. Singles Chart, w wieku 63 lat i 11 miesięcy. Dzięki temu wyczynowi, przyćmiła Cher, która miała 52 lata, kiedy „Believe” znalazło się na szczycie listy w 1998 roku.

„To było fantastyczne widzieć kultową Kate Bush wspinającą się na Official Singles Chart z 'Running Up That Hill’ – i widzieć ją bijącą wiele rekordów przy okazji”, komentuje Martin Talbot, dyrektor generalny OCC. „Sposób, w jaki nowe pokolenie fanów muzyki przyjęło jej klasyczny utwór do swoich serc, naprawdę cementuje pozycję Kate jako wspaniałej wszech czasów, jeśli to w ogóle było konieczne.”

Czytaj również:  Gregory Allen Howard, scenarzysta "Remember the Titans" i "Harriet", zmarł

Gdzie indziej, „Running Up That Hill” zamyka drugi z rzędu tydzień na szczycie ARIA Singles Chart, i pnie się w górę w USA, wznosząc się 8-4 na Billboard Hot 100 na nowy szczyt kariery.

Ta historia po raz pierwszy pojawiła się na Billboard.com.

Latest Posts

Nie przegap