23 lipca 2022 | 5:57am

Kate McKinnon w końcu ujawniła, dlaczego odeszła z „Saturday Night Live” po 10 pamiętnych latach w hitowym skeczu.

„Myślałam o tym przez bardzo długi czas i to było bardzo, bardzo trudne” McKinnon powiedziała Ryanowi Seacrestowi i Kelly Ripie w czwartkowym odcinku Live With Kelly and Ryan.

„Wszystko, co kiedykolwiek chciałam zrobić w całym moim życiu, to być w Saturday Night Live. Więc, zrobiłem to, kochałem to, miałem najlepszą dekadę, a potem byłem po prostu jak, moje ciało było zmęczone i czułem, że to był czas.”

Zdobywczyni nagrody Emmy odeszła z programu na początku tego roku.

A zapytana o to, czy będzie oglądać nadchodzący sezon serialu, McKinnon przyznała, że być może nie będzie się do niego dostrajać.

„Nie wiem, co zrobię. Nie wiem, czy mogę jeszcze oglądać program, ponieważ jest zbyt emo, ponieważ tak bardzo tęsknię za wszystkimi,” powiedziała Seacrestowi i Ripie.

„To moja rodzina. To jest zbyt emo. Więc, myślę, że po prostu będę nagrywać 'The Bachelorette’ i oglądać to,” żartowała.

Po dołączeniu do „SNL” w 2012 roku, McKinnon stała się rekordzistką jako najdłużej występująca kobieta w obsadzie w historii programu.

McKinnon and Sen. Elizabeth Warren on
McKinnon i senator Elizabeth Warren w „Saturday Night Live” w 2020 r.
Getty Images

Zrobiła każdy skecz, jaki można sobie wyobrazić, ale w tych najbardziej godnych uwagi parodiowała byłą pierwszą damę USA Hillary Clinton, senator Elizabeth Warren i zmarłą sędzię Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg.

McKinnon zdobyła imponującą liczbę dziewięciu nominacji do nagrody Emmy, a jej ostatnia nominacja dotyczyła aktorki drugoplanowej w serialu komediowym podczas tegorocznej edycji Emmys, która odbędzie się we wrześniu.

McKinnon as the late Supreme Court Judge Ruth Bader Ginsburg on
McKinnon jako zmarła sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg w „Saturday Night Live” w 2018 r.
Getty Images

Jej odejście następuje po tym, jak kolega z obsady Pete Davidson opuścił sketch show w maju tego roku.

Czytaj również:  Naya Rivera wspominana przez gwiazdy 'Glee' dwa lata po śmierci

Komik standupowy po raz pierwszy dołączył do programu w 2014 roku w wieku 20 lat jako jeden z najmłodszych członków obsady, którzy kiedykolwiek byli częścią długoletniej serii.