środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

Kevin Bacon o tym, jak on i żona Kyra Sedgwick wspierali dzieci w odkrywaniu ich tożsamości: „Istnieje długa historia zmuszania dzieci do wkładania ich do pudełek”

Kevin Bacon mówi, że on i jego żona i kolega aktor Kyra Sedgwick starali się jak najlepiej wspierać swoje teraz dorosłe dzieci, gdy rozgryzały swoją tożsamość, w tym seksualność.

Wielokrotnie nagradzany aktor rozmawiał z Yahoo! Entertainment przed premierą swojego najnowszego filmu, horroru-thrillera Peacock They/Them, omawiając jeden z kluczowych tematów stojących za scenerią obozu terapii konwersyjnej w filmie: akceptowanie swoich dzieci takimi, jakimi są

Bacon „zmaga się z myślą, że inni rodzice odrzucają swoje dzieci”, które mogą identyfikować i wyrażać seksualność w ramach spektrum LGBTQ+, według Yahoo!

„Z naszymi dziećmi, naprawdę staraliśmy się jak najlepiej powiedzieć, 'OK, możesz zrobić swoje własne rzeczy i wymyślić to'”, mówi. „To sprawdziło się w przypadku naszych dzieci, ale jest trudne”.

Podczas gdy próbował stworzyć otwarty i akceptujący dom dla swoich dzieci, które teraz są dorosłe, poszedł dalej, aby zauważyć, że nie był to standard społeczny historycznie.

„Istnieje długa historia zmuszania dzieci do pudełek, czy to na podstawie czegoś kulturowego czy religijnego” – dodał. „Myślę, że to, na co trzeba mieć nadzieję, to fakt, że jako społeczeństwo rośniemy i uczymy się z tego”

Podczas wywiadu nominowany do Oscara scenarzysta filmu John Logan (Gladiator, The Aviator) – który debiutuje w roli reżysera w tym horrorze – oraz kilku członków obsady filmu poruszyło temat doświadczenia związanego z robieniem tego filmu w czasach, gdy prawa osób LGBTQ+ są zagrożone.

„Nie mogę sobie wyobrazić lepszego momentu na pojawienie się tego filmu, ponieważ prawa queer są kwestionowane w sposób, który był dla mnie niewyobrażalny pięć lat temu” – powiedział Logan. „Zdobycie się na opowiedzenie historii, która dotyczy upodmiotowienia i celebrowania różnic, wydaje się przedsięwzięciem godnym uwagi i bardzo na czasie”.

Aktorka Monique Kim, która gra jedną z uczestniczek obozu, powiedziała, że ci, którzy myślą, że prawa LGBTQ+ są bezpieczne, są zadufani w sobie.

Czytaj również:  recenzja "Najlepszych przyjaciół dla dorosłych": Ujmujący debiut porusza niezręczność starzejących się przyjaźni

„Samozadowolenie to śmierć, więc musimy rozpoznać, co się dzieje” – wyjaśnił Kim. „Ludzie mówią: 'Och, to nigdy się nie stanie’, ale spójrz na to, co właśnie stało się z [Roe v. Wade]. To precedens, który był ustalony przez dziesięciolecia, a jeśli to można odwrócić, co będzie dalej? Musimy potraktować to bardzo poważnie i zdusić w zarodku, póki możemy.”

Główny aktor filmu Theo Germaine zauważył, że oni również są zaniepokojeni przyszłością praw LGBTQ+. Ale istnienie takiego filmu jak ten – który podkreśla człowieczeństwo osób LGBTQ+ – może być również pozytywem

„Jest wielu złych ludzi, którzy nas nie lubią i nie chcą, abyśmy mieli prawa” – powiedział Germaine. „Mam mocniejsze słowa, których nie powiem, ponieważ wiąże się to z językiem, który jest felerny! Ale to również sprawia, że jestem tym bardziej podekscytowana i zainspirowana do pracy nad czymś takim.”

Dodali: „To projekt, który traktuje terror i strach, którego doświadczają osoby queer bardzo poważnie … i widzisz, że są to prawdziwi ludzie z prawdziwymi sercami i duszami, które muszą być chronione.”

Latest Posts

Nie przegap