16 czerwca 2022 | 2:53pm

Wierzcie lub nie, Kim Kardashian nie zwróciła kultowej sukni Marilyn Monroe uszkodzonej po założeniu jej na Met Gala.

Muzeum Ripley’s Believe It or Not! wydało w czwartek oświadczenie definitywnie stwierdzające, że gwiazda reality Hulu „w żaden sposób nie uszkodziła ubrania w krótkim czasie, w którym było noszone na Met Gala.”

„Od dolnej części schodów Met, gdzie Kim weszła w suknię, do górnej części, gdzie została zwrócona, suknia była w tym samym stanie, w którym zaczęła”, zauważyła wiceprezes Ripley’s ds. publikacji i licencji, Amanda Joiner, która pozostała z suknią w dniu Met Gala podczas transportu z Orlando, Floryda, do Nowego Jorku.

Kim Kardashian posing with Marilyn Monroe's dress
Ripley’s wydał oświadczenie definitywnie odrzucające doniesienia, że Kim Kardashian uszkodziła suknię Marilyn Monroe.
ripleysbelieveitornot/Instagram

Muzeum zauważyło również, że Kardashian, 41, nie zapłaciła Ripley’s za noszenie, a zamiast tego przekazała w imieniu firmy dwie organizacje charytatywne w większym obszarze Orlando.

„Ripley’s Believe It or Not! będzie nadal wystawiać sukienkę – w stanie takim, w jakim jest – w Ripley’s Believe It or Not! Hollywood do jesieni 2022 roku”, podsumowała firma.

Przypieczętowując swoją wiadomość ostatecznym odesłaniem, Ripley’s włączając ostatnie zdjęcie Kardashian odwiedzającej sukienkę jeszcze raz po jej zwróceniu.

Założyciel Skims był już pod mikroskopem za noszenie słynnej sukni Monroe „Happy Birthday” na początek, i ruffled nawet więcej piór, kiedy powiedziała, że straciła prawie 20 funtów, aby zmieścić się w nim. Sytuacja stała się nie do opanowania w poniedziałek, kiedy Pop Culture opublikował zdjęcia sukni obok siebie, rzekomo sprzed i po tym jak Kardashian założyła ją do Met.

Jedno zdjęcie pokazuje ślady rozciągniętej tkaniny, uszkodzony zamek błyskawiczny i brakujące kryształy.

Kim Kardashian in Marilyn Monroe's dress at the Met Gala
„Od dołu schodów Met, gdzie Kim weszła w suknię, do góry, gdzie została zwrócona, suknia była w takim samym stanie, w jakim była na początku”, podzieliło się muzeum.
Patrick McMullan via Getty Image

Podczas gdy niektórzy eksperci byli sceptycznie nastawieni do Kardashian pożyczającej tak historyczny kawałek mody, Ripley’s nalegało, że jest ona w bezpiecznych rękach założycielki Skkn.

Czytaj również:  Joy Behar została kiedyś zwolniona z "Good Morning America" z zaskakującego powodu

„To nie była łatwa decyzja dla Ripley’s, jednak Kim Kardashian nadal okazywała najwyższy szacunek dla tej okazji i historycznego ubrania”, powiedział Ripley’s w oświadczeniu po gali. „Od szeroko zakrojonych badań do przestrzegania wytycznych, takich jak brak makijażu ciała, noszenie sukni tylko na krótki występ na czerwonym dywanie i dokonywanie absolutnie żadnych zmian, stała się szafarzem – i dodała do – jego historii.”