27 maja 2023 |16:43

Od króla do królowej.

Król Karol III uhonorował zmarłą Tinę Turner, nazywaną Królową Rock 'n’ Rolla, muzycznym hołdem po jej śmierci w środę.

Nowo koronowany monarcha pozwolił Orkiestrze Gwardii Walijskiej wykonać jej przebój z 1989 roku „The Best” podczas zmiany warty przed Pałacem Buckingham w piątek, zgodnie z materiałem wideo udostępnionym przez Forces News.

Do grupy dołączył również Pierwszy Batalion Korpusu Bębnów Gwardii Walijskiej, jak donosi Hello!, podczas wielowiekowej ceremonii, podczas której Gwardia Królewska przekazuje odpowiedzialność za ochronę Pałacu Buckingham i Pałacu Świętego Jakuba Nowej Gwardii.

74-letni Karol po raz pierwszy spotkał legendarną piosenkarkę w 1986 roku, kiedy to wystąpiła na koncercie Prince’s Trust All-Star Rock Concert na londyńskim stadionie Wembley.

The Royal Guards.
Piosenka została wykonana przez Band of the Welsh Guards podczas ceremonii zmiany warty.
Forces News/Twitter

For more Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Subskrybuj nasz codzienny newsletter
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

„The Best” to piosenka, która jest bliska innym członkom rodziny królewskiej.

W grudniu 2021 r., w odcinku serii „Time to Walk” Apple Fitness+, książę William ujawnił, że jego matka, księżna Diana, puszczała ten utwór jemu i jego bratu, księciu Harry’emu, gdy odwoziła ich do szkoły z internatem.

Tina Turner performing at Wembley Stadium.
Królowa rock’n’rolla, która zmarła z przyczyn naturalnych na początku tego tygodnia, wcześniej występowała dla rodziny królewskiej.
Redferns

„Jedną z piosenek, którą bardzo zapamiętałem i która utkwiła mi w pamięci przez cały ten czas, i do dziś potajemnie ją lubię, jest 'The Best’ Tiny Turner, ponieważ siedząc na tylnym siedzeniu, śpiewając, czułem się jak prawdziwa rodzinna chwila”, podzielił się 40-letni książę Walii.

„A moja matka jechała, śpiewając na cały głos.”

William, który miał 15 lat, gdy Diana zmarła w 1997 roku, kontynuował: „Wsadzaliśmy nawet policjanta [z ochrony] do samochodu: czasami też śpiewał. Śpiewaliśmy i słuchaliśmy muzyki aż do bramy w szkole, gdzie cię wysadzali.”

Czytaj również:  Camilla Parker Bowles nie jest "rasistowską" królewną, twierdzą pałacowi insiderzy
Then Prince Charles meeting Tina Turner in 1986.
Turner po raz pierwszy spotkała monarchę, gdy występowała na Prince’s Trust All-Star Rock Concert w 1986 roku.
Tim Graham Photo Library via Getty Images

„Kiedy słucham go teraz, przenosi mnie z powrotem do tych przejażdżek samochodem i przywołuje wiele wspomnień o mojej matce” – dodał.

Turner zmarł na początku tego tygodnia w wieku 83 lat z przyczyn naturalnych.

Wielu celebrytów, w tym Mick Jagger, Oprah Winfrey, Cher i Angela Bassett, podzieliło się swoimi wspomnieniami o piosenkarce „Proud Mary” w mediach społecznościowych, podczas gdy kilka gwiazd – takich jak Beyoncé i Lizzo – uhonorowało legendę na scenie.